Małe mieszkanie. Dlaczego warto mieć mniej rzeczy?

Jak szybko zapakować swój dobytek? Najlepsze materiały do pakowana
16 grudnia 2017
Nowoczesne magazyny self storage. Dlaczego są tak popularne?
29 grudnia 2017

Małe mieszkanie. Dlaczego warto mieć mniej rzeczy?

Wszyscy wiemy, że mieszkania w blokach nie należą do największych. Bardzo często jest tak, że wystarczy zaledwie kilka lat, aby mała powierzchnia stała się dość uciążliwa. Ten fakt może potwierdzić naprawdę wiele osób, które mieszkają w blokach. Jeśli chcesz cieszyć się większą przestrzenią w bloku, postaraj się o zmniejszenie liczby składowanych w mieszkaniu przedmiotów. Dlaczego właściwie warto mieć mniej rzeczy?

Jeśli ciężko jest Ci się pożegnać z Twoimi bibelotami, starymi zabawkami dziecka, książkami, do których od dawna nie sięgasz itd., pamiętaj, że mniej rzeczy w mieszkaniu to także mniej sprzątania. Nie da się zaprzeczyć, że bibeloty na półkach, dużo ubrań, książek i innych przedmiotów prowadzi do tego, że trzeba regularnie porządkować tego rodzaju przedmioty – trzeba nie tylko systematycznie odkurzać książki i bibeloty (nie na darmo mówi się, że zbierają one kurz!), ale także regularnie dokonywać przeglądu w szafkach, szufladach itd.

Kolejna kwestia, która jest istotna, to po prostu więcej miejsca w domu. Mniej rzeczy sprawi, że wnętrza Twojego mieszkania staną się bardziej przestrzenne. A to bynajmniej nie wszystko. Jeśli na półkach znajduje się mniej przedmiotów, wnętrze automatycznie sprawia wrażenie bardziej uporządkowanego. Z drugiej strony, kiedy mamy mniej przedmiotów, które można by odłożyć w niewłaściwe miejsce, łatwiej jest po prostu uniknąć bałaganu.

Mniej rzeczy w mieszkaniu to także znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Nie tylko mniej czasu poświęcisz na regularne porządkowanie mieszkania, ale także wydasz mniej pieniędzy na przedmioty, które niejednokrotnie po prostu nie są potrzebne i tylko zajmują miejsce w domu. To oczywiście nie znaczy, że automatycznie trzeba zrezygnować z zakupu różnych drobnych przedmiotów. Zanim jednak kupisz nową książkę, czasopismo albo ozdobę na biurko, przemyśl to po prostu.

A jeśli chodzi o rzeczy, które już zgromadziłeś, możesz je przenieść po prostu do magazynu self storage. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym zabrakło już miejsca w domu. Szybko przekonasz się, że bez wielu przedmiotów, które od dawna znajdują się w Twoim domu, naprawdę możesz funkcjonować.