Jak przechowywać dokumenty?

W każdym przedsiębiorstwie, nawet najmniejszym, przechowywanie dokumentów księgowych, kopii faktur itd. jest koniecznością. W tej chwili dokumenty te powinny być archiwizowane przez co najmniej 5 lat. Właściwe przechowywanie dokumentów, zwłaszcza gdy jest więcej, może być dość uciążliwe. W takim przypadku rozwiązaniem może być wynajęcie dodatkowej powierzchni magazynowej. Oczywiście należy rozejrzeć się za oferentem, który jest w stanie zapewnić bezpieczną archiwizację dokumentów firmowych i stosunkowo łatwy dostęp do nich.

Przedsiębiorcy z Wrocławia mogą m.in. rozważyć ofertę firmy Stokado Self Storage. Firma proponuje nie tylko bezpieczne przechowywanie narzędzi, rowerów, skuterów czy opon, ale także i dokumentacji firmowej. Warto zaznaczyć, że dokumenty powierzone firmie Stokado przechowywane są w specjalnie w tym celu przygotowanym magazynie, do którego nie mają dostępu osoby z zewnątrz.

W zależności od rodzaju dokumentów obowiązują różne okresy ich przechowywania. Przykładowo wspomniane dokumenty księgowe przechowuje sie minimum 5 lat, gdy tymczasem wymagany okres przechowywania dokumentów kadrowo-płacowych wynosi aż 50 lat. Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty Stokado, mogą liczyć nie tylko na ich archiwizację, ale także profesjonalne doradztwo. Doradcy ze Stokado odpowiedzą na wszelkie pytania na temat właściwej archiwizacji dokumentów firmowych.

Dokumenty firmowe zawierają wiele poufnych danych, stad też bardzo ważne jest, aby podczas ich przechowywania żądna niepowołana osoba nie miała do nich dostępu. Firma Stokado podchodzi do kwestii bezpieczeństwa bardzo poważnie. Nie dość, że dysponuje pomieszczeniem, które dostosowano do obecnych norm odnoszących się do prawidłowego archiwizowania dokumentów, to jeszcze gwarantuje klientom, że do zgromadzonych w magazynie akt dostęp mają wyłącznie upoważnione osoby. Klient może w każdym momencie poprosić do dostęp do dokumentów – w grę wchodzi zarówno odbiór osobisty, jak i bezpieczna dostawa dokumentów przez kuriera.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL