Jak przechować meble ogrodowe?

Meble ogrodowe, które przez cały czas narażone są na szkodliwe działanie czynników pogodowych, powinny być w zimie odpowiednio przechowywane. W przypadku mebli z tworzywa sztucznego meble trzeba jedynie umyć, a wysuszyć, a następnie schować w garażu albo innym tego typu miejscu. Trochę inaczej wygląda sytuacja, kiedy chodzi o meble ogrodowe z drewna. Tego rodzaju meble, zanim wstawimy je do garażu, wymagają pewnych zabiegów konserwacyjnych. Przede wszystkim należy je oczyścić, dobrym pomysłem jest ich zaolejowanie.

W przeciwieństwie do mebli ogrodowych z tworzywa sztucznego meble drewniane powinny być przechowywane w miejscach, gdzie panują odpowiednie warunki temperaturowe. Jeśli będzie za ciepło drewno może po prostu wysychać. Drewniane meble ogrodowe powinny być przechowywane zimą w miejscu, gdzie zapewniana jest odpowiednia wentylacja. Prawda jest taka, że nie każdy z nas ma garaż albo wiatę, pod którą można by przechować meble z ogrodu po sezonie. Obecnie jednak nie jest to problem. Z pomocą przychodzą nam magazyny samoobsługowe, które znajdują się praktycznie w każdym dużym mieście w naszym kraju.

Osoby z Wrocławia i jego okolic, które potrzebują miejsca do przechowania swoich mebli ogrodowych, mogą zdecydować się np. na skorzystanie z oferty firmy Stokado Self Storage. Dużym plusem oferty jest fakt, że obejmuje ona powierzchnię magazynową o różnych gabarytach. W chwili obecnej klient może wybrać komórkę magazynową o powierzchni od 1m2 do 25m2. Z powodzeniem można zatem przechowywać nawet większy komplet mebli. Jak wspomnieliśmy, meble z drewna wymagają odpowiednich warunków. Można na nie liczyć w magazynach Stokado. W magazynach przez cały rok utrzymywana jest stała temperatura.

Dlaczego jeszcze warto wziąć pod uwagę ofertę Stokado, gdy chodzi przechowywanie mebli ogrodowych? Po podpisaniu umowy najmu, najemca ma w zasadzie nieograniczony dostęp do swojej komórki magazynowej. Magazyn można odwiedzić o dowolnej porze dnia i nocy przez siedem dni w tygodniu. Klienci mogą korzystać z magazynów Stokado przez dowolnie długi okres czasu.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL