Self storage – jak to działa?

Pojęcie self storage pojawia się obecnie coraz częściej. Choćby z tego względu warto wyjaśnić, co właściwie chodzi. Krótko mówiąc, self storage to termin, którego używamy, gdy chodzi o wynajem powierzchni magazynowych w magazynach samoobsługowych. Jak nietrudno się domyślić, pierwsze firmy oferujące usługi tego typu działały na terenie Stanów Zjednoczonych.

W USA po raz pierwszy zaczęto oferować wynajem magazynów samoobsługowych już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Dynamiczny rozwój branży nastąpił ok. 30 lat później. Szacuje się, że obecnie na terenie samych tylko Stanów Zjednoczonych istnieje ponad 46 000 firm świadczących usługi z zakresu self storage.

A jak wygląda sytuacja w naszym kraju? Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby korzystnie wynająć magazyn albo kontener – w większych miastach działają profesjonalne magazyny samoobsługowe, w których zarówno klienci prywatni, jak i firmy z różnych branży, mogą wynajmować powierzchnie magazynowe o optymalnych dla nich gabarytach. Mieszkańcy Dolnego Śląska i Wielkopolski mogą skorzystać chociażby z oferty firmy Stokado, która w tej chwili oferuje magazyny self storage w Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Stokado to przedsiębiorstwo, które dysponuje komórkami magazynowymi i kontenerami o powierzchni 1-25 m2 w przedziale co 0,5 m2. Można zatem bez problemu dobrać taką powierzchnię magazynową, jaka nam jest faktycznie potrzebna. Poza roślinami, zwierzętami oraz substancjami o działaniu toksycznym w magazynach Stokado we Wrocławiu i Poznaniu można przechowywać dosłownie wszystko. Chyba każdy z nas przyzna, że przechowywanie poza sezonem roweru albo sprzętu sportowego może być dość kłopotliwe, gdy mieszka się w bloku. Teraz to już nie problem! Można po prostu skorzystać z oferty magazynów samoobsługowych. Firma kieruję swoja ofertę także i do przedsiębiorców, którzy chcieliby archiwizować dokumentację swojej działalności gospodarczej poza siedzibą firmy. Klienci magazynów self storage mają oczywiście pełen dostęp do swoich komórek magazynowych i kontenerów.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL