Przechowywanie wartościowych przedmiotów. Dla bezpieczeństwa postaw na magazyn samoobsługowy!

Nie da się zaprzeczyć, że przechowywanie wartościowych przedmiotów na własną rękę może stanowić nie lada kłopot. Nie chodzi tylko o brak miejsca np. w mieszkaniach w blokach, ale także i o ryzyko kradzieży. Gdzie zatem bezpiecznie przechowywać biżuterię, drogi sprzęt komputerowy, antyczne meble, sprzęt sportowy o większej wartości itd.?

Wcale nie trzeba korzystać z typowych skrytek depozytowych, ciekawą opcje stanowią magazyny self storage, które znajdziemy praktycznie w każdym większym mieście. Magazyny samoobsługowe to naprawdę doskonała alternatywa dla skrytek sejfowych, które oferują banki.

Magazyny samoobsługowe to najczęściej kompleksy komórek magazynowych o różnej powierzchni. Przykładowo firma Stokado, która oferuje magazyny self storage w Poznaniu i Wrocławiu, oddaje do dyspozycji swoich klientów magazyny o powierzchni w przedziale 1-25 m2. Co można przechowywać w komórka magazynowych? W zasadzie wszystko poza roślinami, zwierzętami, materiałami łatwopalnymi i substancjami toksycznymi.

Schowki self storage to bardzo dobre rozwiązanie, gdy chodzi o przechowywanie kosztownego sprzętu sportowego, obrazów, dzieł sztuki, antyków itd. W przeciwieństwie do piwnic czy garaży koło bloku można mieć pewność, że do przechowywanych przedmiotów nie dostaną się żadne osoby trzecie. W przypadku magazynów samoobsługowych kładzie się ogromny nacisk na właściwą ochronę. Nie dość, że kompleksy magazynowe są całodobowo monitorowane, to jeszcze bramy w takich obiektach zamykane są na noc – dostęp mają tylko klienci, którzy przy podpisaniu umowy otrzymują klucz. Normą w magazynach self storage jest obecność służby ochrony.

Niektóre cenne przedmioty, jak chociażby obrazy i meble antyczne, są bardzo wrażliwe na działanie wilgoci. Dlatego zdecydowanie nie powinno się ich przechowywać w piwnicach. I tym razem nowoczesne magazyny self storage stają na wysokości zadania – klienci mogą liczyć na suche pomieszczenia, w których przez cały rok panuje ta sama temperatura. Nie trzeba się zatem obawiać wpływu niskich temperatury zimowych na przechowywane przedmioty.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL