Jak przechowywać obrazy olejne?

Wiadomo, że upływ czasu ma ogromny wpływ na wygląd obrazów olejnych oraz rysunków. Jednakże złe warunki przechowywania mogą doprowadzić so szybszego zniszczenia obrazów. Dlatego też, zwłaszcza gdy chodzi i obraz cenne, warto zastanowić się nad ich odpowiednim składowaniem.

Jak przechowywać obrazy olejne i inne? Trzeba być bardzo ostrożnym, gdy chodzi o przechowywanie kilku obrazów. Często ustawia się je jeden obok drugiego, aby w ten sposób zabezpieczyć je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie. Nie dość, że obrazy zajmują w ten sposób sporo miejsca, to jeszcze narażone są w większym stopniu na szkodliwe działanie kurzu. Obrazy z powodzeniem nim można ustawić jeden z drugim – najbezpieczniej w pozycji pionowej i od największego podobrazia do tego o najmniejszych rozmiarach. Trzeba przy tym uważać na płótno, które jest chyba najbardziej podatnym na uszkodzenia elementem.

Nie tylko sposób ustawienia obrazów jest ważny. Nie powinniśmy zapominać także i o tym, że obrazy, zwłaszcza olejne, nie powinny być przechowywane w miejscach nasłonecznionych. Dlaczego? Światło słoneczne prowadzi do blaknięcia kolorowych farb i żółknięcia bieli. Dlatego też najlepiej byłoby przechowywać obrazy w miejscach zaciemnionych.

Nie zawsze dysponujemy odpowiednimi warunkami albo ilością miejsca, aby móc przechowywać w domu czy mieszkaniu kilka obrazów. Co w takim razie można zrobić, aby przechowywane obrazy nie uległy zniszczeniu? Dobrym rozwiązaniem są magazyny samoobsługowe self storage. Tego typu magazyny może zaoferować także firma Stokado, która dysponuje różnej wielkości komórkami magazynowymi zarówno na terenie Wrocławia, jak i w Poznaniu. W magazynach Stokado można liczyć na naprawdę dobre warunki – wszystkie komórki, niezależnie od ich gabarytów są idealnie suche, do tego panuje w nich przez cały rok stała temperatura. Tego typu magazyny to rewelacyjne rozwiązanie także i dla tych osób, które chciałyby przechowywać coś bardziej cennego, a to dlatego, że są one monitorowane i nadzorowane przez fizyczną ochronę.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL