Jak przechowywać rower po sezonie?

Jazda na rowerze to w tej chwili jedna z najbardziej popularnych aktywności sportowych. Zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe chętnie jeżdżą na rowerze, gdy tylko pogoda na to pozwoli. Jest tylko jeden problem – często zdarza się niestety, że nie mamy miejsca na właściwe przechowywanie roweru zimą. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które mieszkają w bloku. Jedno jest pewne – najgorsze, co można zrobić, to przechowywać rower na balkonie. W ten sposób można doprowadzić do tego, że rower zacznie rdzewieć.

Jak przechowywać rower po sezonie? Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o jego właściwej konserwacji. To konieczne, jeśli chcemy wiosną bez przeszkód korzystać ze swojego jednośladu. Zanim schowamy rower na zimę, powinniśmy go przede wszystkim dokładnie wyczyścić. Dobrze byłoby także wytrzeć dobrze łańcuch, jeśli to konieczne, należy go przy tym zdjąć. Zalecane jest nasmarowanie całego napędu roweru. Tak przygotowany rower można schować.

Tylko gdzie? Osoby, które mieszkają we własnych domach mogą schować rower w garażu lub piwnicy. Warunek jest jeden – pomieszczenie, w którym zamierzamy przechowywać rower, musi być suche i nawet zimą temperatura nie powinna tam zanadto spadać. Mieszkańcy bloków dość często decydują się na przechowywanie rowerów w mieszkaniach, w tym celu wykorzystywane są specjalne uchwyty montowane na ścianie.

Tymczasem okazuje się, że jest jeszcze jedna możliwość. Chodzi oczywiście o coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe Self Stoage, z których usług można skorzystać od niedawna. Również we Wrocławiu i w Poznaniu możliwe jest obecnie zarezerwowanie niewielkiej komórki magazynowej w przystępnej cenie – na terenie tych miast magazyny samoobsługowe można wynająć od firmy Stokado. Dlaczego ta oferta jest godna uwagi? W Stokado można przechowywać rower za stosunkowo niewysoką cenę. Wszystkie komórki są dokładnie zamykane, ponadto utrzymywana jest w nich stała temperatura. Można dobrać komórkę magazynową o dowolnej wielkości oraz dostosować okres wynajmu do swoich potrzeb – możliwy jest także wynajem krótkoterminowy, już od 7 dni.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL