Jak przechowywać narzędzia ogrodnicze?

Praca w ogrodzie to hobby dla wielu z nas. Zwykle amatorzy ogrodnictwa używają w swojej pracy wielu różnych narzędzi. Problem pojawia się, gdy trzeba pomyśleć o ich właściwym przechowywaniu. Idealnie byłoby umieścić narzędzia ogrodnicze albo w garażu albo w specjalnym schowku. Niestety nie każdy z nas dysponuje odpowiednim miejscem. W wielu przypadkach pomocne mogą okazać się magazyny samoobsługowe self storage. Osoby mieszkające we Wrocławiu i Poznaniu albo niedaleko tych miast mogą zdecydować się na usługi firmy Stokado.

Oczywiście narzędzia ogrodnicze powinniśmy po każdym użyciu oczyścić z ziemi i schować w miejscu, gdzie panuje stała temperatura i jest w miarę sucho. Dotyczy to zarówno szpadli, motyk i sekatorów, jak i zraszaczy czy węży ogrodowych. Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić sprzętom wykonanym z tworzyw sztucznych albo gumy, ponieważ w zbyt niskiej temperaturze zimą mogą po prostu popękać. Chodzi zwłaszcza o wspomniane węże ogrodowe, zraszacze, plastikowe wózki itd. Przed schowaniem węży ogrodowych warto zwrócić uwagę, czy nie są one pozaginane. Chcesz chronić swoje narzędzia ogrodnicze przed szkodliwym działaniem temperatury? Magazyny Stokado to znakomite rozwiązanie. Niezależnie od tego, na jaką komórkę magazynową się zdecydujesz, możesz być pewien, że przez cały będzie w niej panować stała temperatura.

Zasadniczo zaleca się przechowywanie narzędzi ogrodniczych zimą w specjalnych pokrowcach z kieszonkami. Pokrowce tego rodzaju szyje się z nieprzemakalnych materiałów, sprawdzają się one zwłaszcza wtedy, gdy narzędzia odstawia się na dłuższy czas. Zwykle jednak magazyny samoobsługowe oferują swoim klientom dobrej jakości materiały do pakowania, które mogą się sprawdzić również i w tym przypadku.

Co istotne, decydując się na magazyny samoobsługowe Stokado, możesz wybrać komórkę o pasujących Ci gabarytach (minimalna powierzchni to 1 m2). Nie trzeba zatem przepłacać za niewykorzystaną powierzchnię. Przechowywane narzędzia można odebrać o dowolnej porze dnia i nocy. Do komórki ma dostępne tylko najemca.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL