Jak przechowywać deskę snowboardową?

Snowboard to w tej chwili najpopularniejszy sport zimowy zaraz po jeździe na nartach. Niezależnie od tego, czy dopiero stawiamy pierwsze kroki w tym sporcie czy też mamy za sobą kolejny sezon, warto pamiętać o tym, że deska snowboardowa musi być po sezonie zimowym zakonserwowana i przechowana w odpowiednich warunkach. W przeciwnym razie może dość do zardzewienia krawędzi deski oraz utlenienia ślizgu. Na szczęście odpowiednie zabezpieczenie deski snowboardowej wcale nie jest takie trudne.

Przede wszystkim samą deskę i wiązania trzeba dokładnie wysuszyć i wyczyścić. Blat deski, ślizg oraz wiązania można wyczyścić choćby miękką szczotką, która skutecznie usunie kurz. Jeśli chodzi o samo przechowywanie deski, to można ją schować z przykręconymi wiązaniami. Jednak wiele osób wiązania deski przechowuje oddzielnie. Bardzo ważna jest konserwacja ślizgu. Po wyczyszczeniu trzeba go nawoskować. Po sezonie zimowym deskę snowboardową powinno się przede wszystkim włożyć do pokrowca. W czasie, kiedy deska nie będzie używana, pokrowiec zapewni jej ochronę przed kurzem. Deskę snowboardową możemy przechowywać poziomo lub pionowo. W tym drugim przypadku trzeba upewnić się, czy deska się nie przewróci.

Wilgotność, temperatura, światło słoneczne – to wszystko może niestety zaszkodzić przechowywanej po sezonie desce snowboardowej. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że przecież nie każdy z nas ma w domu czy w mieszkaniu wystarczająco dużo miejsca, aby deska nie przeszkadzała domownikom. Obecnie brak miejsca to już nie problem! Przynajmniej w większych miastach. Przykładowo we Wrocławiu oraz w Poznaniu możemy liczyć na usługi magazynów samoobsługowych self storage – w obu tych miastach swoje usługi oferuje firma Stokado. Przedsiębiorstwo dysponuje również stosunkowo niedużymi komórkami magazynowymi (minimum to 1 m2), które świetnie sprawdzą się, gdy chodzi o przechowywanie sprzęty sportowe różnego typu. Także desek snowboardowych. Umowę ze Stokado można podpisać na dowolny okres czasu. Dostęp do przechowywanych przedmiotów mamy przez cały czas.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL