Gdzie przechowywać materiały budowlane?

Jeśli planujemy zakrojone na szersza salę prace remontowe albo budowlane, musimy zastanowić się także nad przechowywaniem materiałów budowlanych. Cegła, pusta, cement, masy tynkarskie itd. zwykle zajmują dość dużo miejsca. Jednocześnie wymagają przechowywania w odpowiednich warunkach, jeśli chcemy mieć pewność, że nie stracą swoich właściwości. Często przechowywanie materiałów budowlanych w tacie remontu jest naprawdę sporym problemem. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców bloków, którzy po prostu nie mają wystarczająco dużo miejsca. Pomocne mogą okazać się nowoczesne magazyny samoobsługowe.

Przykładem magazynów tego typu jest Stokago Self Storage. Firma Stokado dysponuje komórkami magazynowymi we Wrocławiu oraz na terenie Poznania. Przedsiębiorstwo kieruje swoją ofertę zarówno do firm, jak i do klientów prywatnych. Jeśli właśnie planujesz remont i chcesz mieć pewność, że zakupione materiały budowane będą właściwie przechowywane, pomyśl o Stokado. Możesz zdecydować się na wynajem komórki magazynowej o dowolnej powierzchni w przedziale 1-25 m2. Istotne jest, że można zdecydować się zarówno na wynajem długoterminowy, jak i krótkoterminowy (minimum 7 dni).

Dlaczego warto przechować materiały budowlane w magazynach samoobsługowych? Jak wspomnieliśmy, materiały budowlane przechowywane na zewnątrz, zwłaszcza w wilgoci i niskiej temperaturze tracą swoje parametry technologiczne. Dotyczy to zwłaszcza materiałów mineralnych. Jeśli nie zamierzamy ich zużyć od razu, konieczne jest ich umieszczenie w dobrze wentylowanym, suchym pomieszczeniu, w którym panuje stała temperatura. Poza materiałami mineralnymi są także i inne materiały budowlane, które mogą ulec uszkodzeniom na skutek zbyt niskiej temperatury. Pianki poliuretanowe, kleje oraz oczywiście farby mogą bardzo szybko ulec uszkodzeniu, jeśli temperatura spadnie poniżej zera. Nie dziwi zatem, że coraz więcej osób podczas remontu korzysta z magazynów self storage. Nie dość, że są one w pełni bezpieczne, to jeszcze oferują niezawilgocone komórki, w których panuje stale ta sama temperatura.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL