Jak przechowywać sprzęt wędkarski?

Amatorzy wędkarstwa wiedzą doskonale, że przechowywanie sprzętu po sezonie (zwykle po pierwszy przymrozku) ma ogromne znacznie dla jego stanu i późniejszej eksploatacji. To dlatego warto pamiętać o odpowiednim zakonserwowaniu sprzętu wędkarskiego, jeżeli zależy nam na jego dalszym użytkowaniu. Oczywiście trzeba także pomyśleć o odpowiednim miejscu do przechowywania wędek i przynęt.

Przede wszystkim jednak należy dokonać oględzin złącza wędziska oraz przelotki. Wszelkie zabrudzenia oraz usterki trzeba usunąć. Najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić kołowrotkowi. Nie sposób nie zauważyć, że jest to dość skomplikowany osprzęt wędkarski. Właściwa konserwacja ma ogromny wpływ na jego pracę. Kołowrotek należy oczyścić (pędzelkiem i sprężonym powietrzem) a następnie nasmarować specjalnym smarem. Koniecznie trzeba także sprawdzić stan techniczny przynęt.

Kiedy cały sprzęt wędkarski zostanie już wyczyszczony i zakonserwowany, trzeba pomyśle

o sposobie jego przechowywania. Najgorsze, co można zrobić, to ustawić swoje wędki w kącie, bez żadnego pokrowca. Kurz wcześniej czy później przyczyni się do powstania różnego typu uszkodzeń. Ekwipunek wędkarski i powinien zostać przede wszystkim zapakowany do specjalnego pokrowca. Warto przy tym zwrócić uwagę, aby pojedyncze elementy się nie przygniatały, bo to może spowodować różne uszkodzenia.

Gdzie przechowywać sprzęt wędkarski? Dość częstym rozwiązaniem jest piwnica. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale dobry wybór. Specjaliści poskreślają, że sprzęt wędkarski powinien po sezonie znajdować się w miejscu suchym, przewiewnym, gdzie na dodatek panuje stała temperatura. Piwnica nie spełnia tych warunków. Dobrym rozwiązaniem są magazyny samoobsługowe. Ich oferta powinna przypaść do gustu zwłaszcza mieszańcom bloków, którzy w małych mieszkaniach często nie mogą pozwolić sobie na przechowywanie sprzętu wędkarskiego. W Poznaniu i Wrocławiu można wziąć pod uwagę ofertę firmy Stokado Self Storage, która udostępnia komfortowe kontenery i komórki magazynowe (od 1 m2). Magazyny znajdują się pod stałym nadzorem, przechowywane przedmioty można odebrać w każdej chwili.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL