Gdzie przechowywać motocykl po sezonie?

Jak prawidłowo przechowywać motocykl zimą? To pytanie stawia sobie bardzo wielu motocyklistów, kiedy zbliża się koniec sezonu. Jedno jest pewne – tej kwestii nie powinno się bagatelizować. A to z tego względu, że przechowywanie motocyklu w niewłaściwych warunkach może doprowadzić nawet i do tego, że wiosną nie zdołamy go odpalić. Na szczęście przygotowanie motocykla do zimowania nie jest wcale takie trudne.

Ale po kolei. Bardzo ważne jest jeszcze miejsce, w którym motocykl będzie przechowywany. Niestety nie każdy z nas dysponuje garażem lub innym pomieszczeniem gospodarczym, gdzie można przechowywać motocykl. Problem dotyczy zwłaszcza mieszkańców bloków. Co zrobić? Rozwiązaniem nie jest na pewno przechowywanie jednośladu w piwnicy albo pod przysłowiową chmurką. Osoby, które potrzebują dodatkowej przestrzeni, mogą wziąć pod uwagę ofertę firmy Stokado, która od dłuższego już czasu oferuje w Poznaniu oraz we Wrocławiu komfortowe magazyny self-storage, gdzie można przechowywać niemalże wszystko. Magazyny są chronione (ochrona fizyczna i monitoring), najemca ma dostęp do swojej komórki magazynowej w dowolnej porze dnia i nocy. Oferta Stokado obejmuje także mniejsze komórki, idealne do przechowywania motocykla albo skutera.

Jeśli już zdecydujemy się, gdzie nasz motocykl będzie stał zimą, trzeba zająć się jego konserwacją. To naprawdę konieczne! Przede wszystkim powinniśmy dokładnie oczyścić jednoślad, szczególną uwagę należy poświęcić elementom, które są stosunkowo trudno dostępne. Kolejna istotna kwestia to akumulator. Najlepiej byłoby go wyciągnąć, a przed przechowywaniem dodatkowo doładować. Akumulator należy przechowywać w miejscu suchym o umiarkowanej temperaturze. To jeden z argumentów za skorzystaniem z magazynów samoobsługowych. Uwaga! Przed ponownym włożeniem akumulatora na początku sezonu trzeba go ponownie doładować. Zanim odstawimy motocykl, musimy odpowiednio zakonserwować klemy. Do tego celu najlepiej używać profesjonalnych smarów albo sprayów. Dobrze byłoby okryć motocykl specjalnym pokrowcem – dzięki temu mamy pewność, że jest optymalnie chroniony przed kurzem.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL