Jak przechowywać antyki?

Antyki to nie tylko przedmioty piękne, ale i bardzo cenne. Dlatego też osoby, które posiadają własną kolekcję antyków, powinny dobrze przemyśleć kwestię ich przechowywania oraz odpowiedniej konserwacji. Dlaczego to takie istotne? Niekorzystne warunki w miejscu przechowywania niestety mogą doprowadzić do zniszczenia delikatnych antycznych mebli, bibelotów i innych przedmiotów tego typu. Jak właściwie przechowywać antyki? Co jest najważniejsze?

Przede wszystkim powinniśmy chronić antyki przed niekorzystnym działaniem światła słonecznego. Światło źle wpływa na drewno, tekstylia itd. Nie tylko dochodzi do blaknięcia kolorów, ale także i wysuszenia. Dlatego antyki nigdy nie powinny być wystawiane bezpośrednio na działanie światła słonecznego. Następną ważną kwestia jest właściwa wilgotność powietrza. To chyba dla każdego oczywiste, że wilgoć ma bardzo zły wpływ na antyczne drewniane meble, piękne starodruki, materiały tekstylne itd. Niewskazane w miejscu, gdzie przechowuje się antyki, są także duże wahania temperatury. Nie może być ani za ciepło ani za zimno. Dlatego właśnie absolutnie odradza się przechowywanie antyków w piwnicach, garażach albo innych tego typu pomieszczeniach gospodarczych.

Gdzie zatem składować antyczne przedmioty? Pamiętajmy, że ważne jest też bezpieczeństwo. Jednym z lepszych rozwiązań są magazyny samoobsługowe. W tej chwili magazyny self storage oferują swoje usługi w wielu polskich miastach. Kolekcjonerzy antyków z Wrocławiu i Poznania mogą wziąć pod uwagę ofertę przedsiębiorstwa Stokado, które do dyspozycji swoich kontrahentów oddaje komfortowe komórki o powierzchni w przedziale 1-25 m2. Cały teren magazynów objęty jest nowoczesnym systemem monitoringu. W godzinach nocnych magazyny strzeżone są przez ochronę. W komórkach panuje stała, umiarkowana temperatura. Jest w nich też sucho – to kolejny argument przemawiający za przechowywaniem antyków w nowoczesnych magazynach Stokado. Klienci mogą na terenie obiektu nabyć wszelkie potrzebne materiały do zabezpieczenia przechowanych przedmiotów.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL