Jak przechowywać tekstylia?

Zapas ręczników, obrusów, odzież zimowa, zapasowe komplet pościeli itd. – tego typu tekstylia znajdą się chyba w każdym domu i mieszkaniu. Aby tekstylia tego rodzaju dobrze służyły nam przez wiele lat, trzeba pamiętać o ich właściwym przechowywaniu. Niestety samo tylko systematyczne pranie to często za mało.

Obrusy, ręczniki, pościel powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach – bardzo ważna jest zwłaszcza optymalna, niezbyt wysoka wilgotność powietrza. Jeśli akurat planujesz remont albo przeprowadzkę i szukasz miejsca odpowiedniego do przechowywania domowych tekstów, powinieneś wziąć pod uwagę ofertę magazynów self storage.

Oczywiście tekstylia, zanim przetransportujemy je do magazynu samoobsługowego, powinny zostać odpowiednio opakowane. Na czas transportu odzież, pościel, obrusy itd. należy odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu można wykorzystać foliowe opakowania. Jeśli zależy Ci, aby przewożone tekstylia nie pogniotły się, może je zabezpieczyć folią i od razu ułożyć w kartonach. W takich opakowaniach można je także składować w magazynach samoobsługowych. Ponieważ da się obecnie bez problemu wynająć komórki magazynowe nawet o powierzchni zaledwie 1 m2, nawet osoby prywatne mogą pozwolić sobie na korzystanie z usług self storage.

Ciekawą ofertę w tym zakresie przygotowała firma Stokado. Przede wszystkim firma świadczy usługi także z zakresu krótkoterminowego wynajmu magazynów. Wybraną komórkę magazynową albo kontener magazynowy można wynająć nawet na zaledwie jeden tydzień – to rozwiązanie powinno spodobać się wszystkim, którzy akurat przeprowadzają remont w mieszkaniu i chcą bezpiecznie przechować domowe tekstylia. Wszystkie oferowane przez Stokado komórki magazynowe są ogrzewane, ponadto jest w nich idealnie sucho. To właśnie powoduje, że można w nich bez przeszkód przechowywać także i pościel, obrusy, odzież itd.

Firma Stokado podchodzi w sposób elastyczny do potrzeb swoich klientów. Z tego względu możliwy jest całodobowy dostęp do magazynu. Przedsiębiorstwo udostępnia klientom materiały do pakowania, tzn. kartony, folie, taśmy klejące itd.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL