Składowanie przedmiotów w magazynach self storage. O cym należy pamiętać?

Magazyny self storage to znakomite rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują dodatkowego miejsca na swoje rzeczy np. w trakcie przeprowadzki, podczas prac remontowych albo po wielkich wiosennych porządkach. Jeśli jednak zamierzamy korzystać z magazynów samoobsługowych w sposób wygodny i zależy nam na sprawnym ulokowaniu swoich rzeczy w komórce magazynowej, warto odpowiednio się do tego przygotować.

Jeśli chodzi o magazynowanie mebli i bibelotów, trzeba pamiętać o ich dokładnym wyczyszczeniu. Poszczególne części meble warto ponumerować, aby później nie było problemu z ich ponownym złożeniem. Osoby, które składują naprawdę wiele różnych przedmiotów, powinny je odpowiednio posegregować, aby uniknąć bałaganu. Dobrym rozwiązaniem jest sporządzenie listy składowanych przedmiotów, jeszcze przed zapakowaniem.

No właśnie, pakowanie! Chyba każdemu z nas zależałoby na tym, aby nic nie uległo zniszczeniu w trakcie transportu i magazynowania. Przydadzą się nie tylko kartony w różnych rozmiarach, ale także folia bąbelkowa, taśma klejąca oraz etykiety do opisania poszczególnych kartonów. To nie problem, jeśli nie skompletowałeś jeszcze potrzebnych materiałów do pakowania. W Stokado możesz liczyć na dostarczenie pudeł, folii, taśmy klejącej itd. Przy pakowaniu mebli warto pamiętać o zabezpieczeniu ich rogów i szuflad – tak, aby nie mogły się one otworzyć podczas przewozu.

Jeśli chodzi o sam transport, warto zlecić go oświadczonej firmie przeprowadzkowej lub przewozowej. W takim przypadku mamy pewność, że szybko pójdzie szybko i sprawnie.

Jak układać swoje rzeczy w komórkach self storage? W przypadku większej ilości kartonów powinniśmy te, do których będziemy rzadziej sięgać, zdecydowanie postawić z tyłu. To samo tyczy się ciężkich kartonów, których przenoszenie mogłoby być problematyczne. Przedmioty ze szkła należy ustawiać pionowo i w miarę możliwości chronić za pomocą odpowiednich materiałów przez zniszczeniem. Dla własnej wygody dobrze byłoby zostawić w komórce magazynowej przejście pomiędzy kartonami. Warto z pewnością dobrze rozplanować ustawienie poszczególnych pudeł, jeśli chcemy uniknąć późniejszych żmudnych poprawek.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL