Jak uniknąć chaosu w wynajętym magazynie samoobsługowym?

Komórki w magazynach samoobsługowych self storage mają coraz więcej zwolenników. Nie tylko przedsiębiorcy, którzy potrzebują dodatkowej powierzchni magazynowej, ale także osoby prywatne, które np. planują rent, przeprowadzkę albo po prostu przeprowadziły właśnie gruntowne porządki w domu, są zainteresowane możliwością wygodnego i taniego składowania swojego dobytku. Taką możliwość dają nam właśnie magazyny samoobsługowe self storage.

Przede wszystkim konieczny jest właściwy wybór komórki magazynowej. Wiadomo, że koszt wynajmu zależy m.in. od jej powierzchni. Jednak, jeśli chcemy mieć pewność, że korzystanie z magazynu będzie wygodne w każdych okolicznościach, warto zdecydować się na komórkę magazynową, w której będziemy mogli się swobodnie poruszać, nawet po ustawieniu swoich rzeczy. Jeśli szukasz dobrej komórki magazynowej w Poznaniu albo Wrocławiu, zapraszamy do Stokado! Nasza firma oferuje komórki i kontenery o powierzchni w przedziel 1-25 m2. Nasi pracownicy na pewno pomogą Ci przy wyborze komórki o odpowiednich parametrach.

Najgorsze, co może być, to niedbałe zapakowanie swojego dobytku. Jeżeli zapakujesz np. zabawki dzieci, sztućce, bibeloty itd. do jednego kartonu, późniejsze rozpakowywanie będzie naprawdę dużym wyzwaniem. Przy pakowaniu swoich rzeczy należy je od razu posortować. Osobno pakujemy przedmioty kruche, osobno ubrania, a osobno części mebli itd. To jednak nie wszystko – kartony i pudła powinny być opisane w widocznym miejscu. Faktycznie wymaga to nieco poświęcenia, ale za to masz pewność, że zawsze znajdziesz potrzebne Ci akurat przedmioty.

Po przetransportowaniu i ustawieniu mebli i innych przedmiotów w magazynie, należy zabezpieczyć swój dobytek przed kurzem. Najlepiej byłoby nakryć meble folią. W przypadku mniejszych kartonów stawia się je zwykle jeden na drugim. W ten sposób można zaoszczędzić sporo miejsca – jednak trzeba zachować pewną ostrożność. Powinniśmy zwrócić nie tylko uwagę na to, czy kartony stoją stabilnie, ale także i na to, aby na dole znajdowały się te cięższe.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL