Magazyny samoobsługowe self storage w Europie

Pierwsze magazyny samoobsługowe self storage powstały w Stanach Zjednoczonych. Pomysł ten zyskał szybko uznanie także w Australii. Nie ma w tym właściwie nic zaskakującego, zarówno mieszkańcy USA, jak i Australii należą do stosunkowo mobilnych, zatem pomysł wynajmowania niedrogich samoobsługowych magazynów musiał się w obu tych państwach przyjąć.

Z czasem jednak idea self storage przyjęła się również w Europie. W tej chwili można mówić nawet o tym, że firmy oferujące komórki magazynowe w państwach europejskich mogą cieszyć sie coraz większym zainteresowaniem. Chociaż mimo wszystko trzeba przyznać, że w porównaniu z rynkiem amerykańskim i australijskim self storage w Europie dopiero raczkuje.

Dużą popularnością cieszą się magazyny self storage w Wielkiej Brytanii, szacuje się, że tylko w tym kraju można w tym momencie wynjać aż 3,2 mln m² powierzchni magazynowej. Jednak nie tylko brytyjskie firmy idą z duchem czasu. Także w Hiszpanii magazyny self storage mają coraz więcej zwolenników. Tylko w ostatnich latach powstało tam ponad 70 nowych punktów, gdzie można wynająć komórkę magazynową w korzystnej cenie.

Stale wzrasta popularność usług self storage także w krajach niemieckojęzycznych. Na mniej więcej 100 milionów mieszkańców Niemiec, Austrii i Szwajcarii przypada około 200 placówek self storage. Magazyny samoobsługowe zyskują zwłaszcza w większych miastach na znaczeniu, ponieważ w Niemczech większość mieszkańców dużych miast wynajmuje mieszkania, co w praktyce oznacza, że w przypadku przeprowadzki czy wyjazdu muszą znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania swoich rzeczy.

Z magazynu slef storage można skorzystać również w Polsce. Jeśli jesteś z Poznania albo Wrocławia, zachęcamy Cię do sprawdzenia, co dokładnie oferuje firma Stokado. Stokado to gwarancja bezpiecznego przechowywania przedmiotów należących do osób prywatnych oraz do firm. Oferta Stokado obejmuje komórki magazynowe o powierzchni 1-25 m2 oraz kontenery magazynowe, na miejscu dostępne są różne materiały do pakowania. Placówki Stokado są monitorowane.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL