Jak wykorzystać małą przestrzeń w mieszkaniu?

Małe mieszkanie, chociaż można je oczywiście pięknie i przytulnie urządzić, ma ten jeden minus, że zawsze trzeba się bardzo liczyć z tym, jak wykorzystuje sie przestrzeń. Oczywiście nie znaczy to wcale, że w małym mieszkaniu nie można żyć wygodnie, wart jednak pamiętać o kilku zaleceniach, dzięki którym można swoje mieszkanie wykorzystywać jeszcze bardziej efektywnie.

Przede wszystkim warto pomyśleć o takich rozwiązaniach konstrukcyjnych, które umożliwiają efektywne wykorzystanie przestrzeni w domu lub mieszkaniu. Co to znaczy? W małych mieszkaniach sprawdzą się wysokie zabudowy, w których można pomieścić więcej rzeczy. Wysokie regały, zabudowy do sufitu, różnego rodzaju schowki – w ten sposób można zdobyć cenną dodatkową przestrzeń w małym mieszkaniu.

Jeśli już mowa o meblach, warto postawić na warianty wielofunkcyjne. Modułowe siedziska, które można wykorzystać jako niewielkie stoliki, składane sofy, wysuwane stoły itd. – to meble, które nadają się do małych mieszkań i które znacznie ułatwiają nam życie na co dzień. Obecnie produkowane meble wielofunkcyjne są bardzo atrakcyjne.

W małych wnętrzach powinny zdecydowanie dominować jasne kolory. Wiadomo, że jasne barwy powiększają optycznie. Nie musi to być wcale czysta biel, także delikatne pastele na ścianach powinny przynieść dobry efekt. Osoby, które chciałyby dodatkowo powiększyć wizualnie swoje mieszkanie, mogą pomyśleć o zawieszeniu dekoracyjnych luster na ścianach.

Oczywiście najważniejsze to unikać zagracenia małego mieszkania. Gromadzimy różne przedmioty, które potrzebują swojego miejsca. Nadmiaru rzeczy w mieszkaniu można łatwo uniknąć – kluczowe jest odpowiednie ich przechowywanie. Z pomocą przychodzą tanie magazyny samoobsługowe self storage. W Poznaniu i Wrocławiu można skorzystać z oferty firmy Stokado, która dysponuje komórkami magazynowymi o różnych gabarytach. Tutaj można tanio przechowywać sprzęt sportowy, odzież zimową, stare meble, porcelanę, książki i wszystkie inne przedmioty, na które potrzebujesz dodatkowej powierzchni. Najmniejsze komórki magazynowe mają powierzchnię 1m2, największe 25 m2.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL