Czas zacząć świąteczne porządki!

Nadchodzące święta kojarzone są nie tylko ze spokojnym czasem w gronie rodzinnym, pysznymi przysmakami i prezentami od najbliższych, ale także z gruntownymi porządkami. Co zrobić, aby nie zepsuć sobie świąt? Przede wszystkim nie powinno się czekać ze świątecznymi porządkami na ostatnią chwilę. Warto zacząć wcześniej, aby bez stresu przygotować się do tego pięknego okresu.

Dobrze byłoby zacząć od prozaicznych prac porządkowych. Ponieważ przed świętami zwyczajowo przygotowujemy różne potrawy i pieczemy pyszne ciasta, warto poświęcić nieco czasu na dokładne wyczyszczenie zarówno lodówki, jak i piekarnika. Nie zapominajmy także o dokładnym posprzątaniu kuchni – chodzi o czyszczenie blatu, kuchenki i czajnika oraz zlewu – warto zająć się tym na tyle wcześnie, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

To jednak nie wszystko. Święta to czas wizyt u rodziny i przyjaciół, co wiąże się z przygotowaniem odpowiedniego stroju. Podczas przeglądu szaf warto zwrócić uwagę na ubrania, których w najbliższym czasie nie będziemy nosić. Dobrym rozwiązaniem byłoby zapakowanie ich do kartonu i zaniesienie do magazynu samoobsługowego – tym sposobem szybko zyskamy cenną przestrzeń w szafie. Okres przedświątecznych porządków to zdecydowanie ostatni moment na uporządkowanie garderoby jesiennej, zwłaszcza stosunkowo lekkich okryć wierzchnich. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie ich do magazynu self storage – w ten sposób robimy miejsce na cięższe ubrania zimowe.

Tuż przed świętami należy sprawdzić stan ozdób choinkowych oraz wyczyścić choinkę. Jeśli dotychczas przechowywaliście choinkę po okresie świątecznym we własnym domu lub mieszkaniu w bloku, zachęcamy do zapoznania się z magazynami samoobsługowymi. To naprawdę niewielki koszt! W przystępnej cenie możesz wygodnie użytkować dodatkową przestrzeń. Mieszkańcy Poznania oaz Wrocławia mogą zdecydować sie na ofertę magazynów self storage Stokado, które oferują komórki magazynowe nawet o powierzchni zaledwie 1m2. To w pełni wystarczy osobom, które są na etapie gruntownych porządków we własnym domu.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL