Wyjazd zagraniczny – co zrobić ze swoimi rzeczami?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się z różnych powodów na dłuższy wyjazd zagraniczny. Studenci często biorą udział np. w wymianach. Jednak największą rzeszę osób, które wyjeżdżają, stanowią ci, którzy szukają zagranicą pracy. Zazwyczaj chodzi o wyjazdy na kilka miesięcy do nawet kilku lat. Co w takim przypadku zrobić ze swoimi rzeczami? Wiadomo, że nie wszystko możemy ze sobą zabrać. Problem z tym, co zrobić ze swoim dobytkiem, mają przede wszystkim te osoby, które wynajmują mieszkanie.

Dobrym rozwiązaniem są magazyny self storage. W każdym większym mieście można obecnie znaleźć firmy oferujące wynajem magazynów samoobsługowych. To znakomite rozwiązanie. Przede dłuższym wyjazdem warto wypowiedzieć umowę najmu mieszkania, ostatecznie nie ma sensu płacić wysokiego czynszu, kiedy z wynajmowanego lokalu i tak nie korzystamy.

Jeżeli wyjeżdżasz na krótko, powiedzmy do pół roku, nie warto zastanawiać się za bardzo, co zrobić z meblami, ubraniami, sprzętem RTV i AGD – wystarczy wynająć magazyn self storage i przewieźć swoje rzeczy. Uwaga! Co prawda w magazynach self storage panują bardzo sprzyjające warunki, jednak i tak trzeba dobrze zapakować swoje rzeczy. Ubrania, bibeloty, zastawę stołową itd. można przewozić w kartonach. Oczywiście porcelanę i szkło trzeba zabezpieczyć przed potłuczeniem. Jeśli natomiast chodzi o meble, warto pomyśleć o specjalnych zabezpieczeniach na ich rogi, dzięki którym mamy pewność, że nic się nie zniszczy w trakcie transportu.

W przypadku wyjazdów na dłużej np. na 2-3 albo więcej lat, warto pozbyć się niektórych przedmiotów. Przede wszystkim niektórych ubrań – te można albo rozdać albo sprzedać. Z pomocą przyjdą liczne serwisy internetowe. To samo dotyczy sprzętów RTV i AGD raz komputerów – za kilka lat na pewno uda nam sie znaleźć o wiele lepsze sprzęty. Po co je przechowywać, skoro mogą w tym czasie komuś jeszcze posłużyć? Wszystko inne, zwłaszcza meble, cenne przedmioty, obrazy, książki itd., można z powodzeniem składować w magazynach self storage. Chociażby w komórkach i kontenerach należących do firmy Stokado, które znajdziemy we Wrocławiu oraz Poznaniu.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL