Self storage a sklepy internetowe

W przypadku sklepów stacjonarnych oczywiste jest, że muszą one dysponować chociażby niewielką powierzchnią magazynową na przechowywanie towaru na sprzedaż. Trochę inaczej wygląda sytuacja, gdy chodzi o sklepy internetowe, w których potencjalny klient ogląda oferowane produkty na stronie internetowej sklepu. W praktyce często bywa tak, że siedzibą stacjonarną sklepu internetowego jest mieszkanie przedsiębiorcy. Gdzie w takim razie przechowywać towar?

Rozwiązaniem jest budowa własnego magazynu. To dobry pomysł w przypadku firm, które specjalizują się w sprzedaży produktów o stosunkowo dużych rozmiarach, np. mebli. Wielkie firmy sprzedające przez Internet posiada nawet kilka różnych magazynów. Inaczej rzecz wygląda jednak w przypadku mniejszych przedsiębiorstw. Im się po prostu nie opłaca inwestować w budowę własnych magazynów. To zbyt wysokie koszty dla małej firmy.

Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne magazyny self storage. Chodzi o magazyny samoobsługowe, które mieszczą w większości dużych miast. W takich obiektach można zawsze wynająć komórkę magazynową – dostępne są pomieszczenia o różnych powierzchniach, nie trzeba zatem przepłacać, jeśli dla naszego sklepu internetowego potrzebujemy stosunkowo niewielkiej powierzchni magazynowej.

Samoobsługowe magazyny to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród właścicieli sklepów internetowych. Przede wszystkim sklep zyskuje dodatkową powierzchnię magazynową w przystępnej cenie. To jednak nie wszystko. Decydując się na przechowywanie towaru w specjalnych komórkach magazynowych, mamy pewność, że przedmioty na sprzedaż na pewno nie ulegną zniszczeniu. W komórkach self storage zawsze panuje stała temperatura, jest też sucho.

W Poznaniu, jak również we Wrocławiu można skorzystać z komórek magazynowych Stokado. Dostępne są magazyny o różnej powierzchni, nawet do 25 m2. Co istotne, można wybraną komórkę wynająć na dowolny okres, dłuższy niż siedem dni. Wynajmujący ma dostęp do swoich rzeczy przez całą dobę. Zawsze zatem można zabrać zgromadzony towar albo dowieźć kolejne rzeczy.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL