Magazyny self storage – coraz popularniejsze także w Polsce

Brak powierzchni do przechowywania różnych przedmiotów to problem, który dotyka nie tylko firmy z różnych branż, ale także osoby prywatne. Chyba każdy z nas potrafi przypomnieć sobie sytuację, kiedy to potrzebował dodatkowej przestrzeni np. do przechowywania roweru albo mebli podczas remontu. Zwłaszcza remonty bywają problematyczne. Jeśli ktoś mieszka w mieszkaniu w bloku, problem braku przestrzeni zna na pewno bardzo dobrze.

Nic zatem dziwnego w tym, że także i w naszym kraju magazyny samoobsługowe self storage są coraz bardziej popularne. To rozwiązanie, która zyskuje z roku na rok na popularności. Na polskim rynku magazyny self storage to ciągle nowość. Ten popularny trend przybył do nas z Zachodu. Już ponad 40 lat temu pierwsze magazyny self storage powstały w USA, tego rodzaju powierzchnie magazynowe cieszą się dużą popularnością także w Niemczech.

Jak wytłumaczyć popularność self storage? Przede wszystkim chodzi o to, że magazyny tego typu można wynająć w przystępnej cenie. Klienci magazynów self storage mogą liczyć na pełną dyskrecję tylko oni mają dostęp do wynajmowanych rzez siebie komórek. W naszym kraju powierzchnię magazynową można wygodnie wynająć praktycznie w każdym większym mieście. Dużą część klientów self storage stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa, które potrzebują dodatkowej przestrzeni do przechowywania profesjonalnego sprzętu biurowego, narzędzi specjalistycznych itd. Polskie magazyny self storage cieszą się popularnością także wśród właścicieli sklepów internetowych- nowoczesne komórki magazynowe, w których zawsze panuje stała temperatura to znakomite rozwiązanie, gdy chodzi o przechowywanie towaru na sprzedaż. Z usług tego rodzaju korzystają także większe firmy, które potrzebują osobnego archiwum albo po prostu miejsca na przechowywanie materiałów reklamowych.

Oczywiście wśród klientów self storage są także osoby prywatne – przede wszystkim mieszkańcy miast, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni na przechowywanie sprzętu sportowego, mebli, odzieży zimowej albo prostu wartościowych przedmiotów.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL