Jak wejść w Nowy Rok bez zbędnego balastu? Zaplanuj gruntowne porządki!

Nowy Rok to dla wielu z nas czas postanowień. Zwykle planuje się schudnąć, zmienić pracę na lepszą, znaleźć miłość swego życia itd. To wielkie zmiany! Tymczasem okazuje się, że wcale nie trzeba zbyt wiele, aby zacząć Nowy Rok, pozytywnie, bez zbędnego balastu. To bynajmniej nie przypadek, że obecnie coraz więcej osób interesuje się minimalizmem i tym, jak pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów ze swojego otoczenia.
Problem nadmiaru rzeczy jest szczególnie dotkliwy dla osób, które mieszkają w mieszkaniu w bloku. W przypadku ograniczonej powierzchni łatwo osiągnąć niezbyt przyjemny efekt zagracenia. Na szczęście wcale nie trzeba tak wiele, aby cieszyć się wolną przestrzenią.
Przede wszystkim trzeba ustalić, które przedmioty w naszym otoczeniu są zbędne. Klasykiem są ubrania i dodatki, których nie nosimy. Zwykle mówi sie, że części garderoby, których nie założyliśmy od co najmniej roku, można z powodzeniem wyrzucić. Innym przykładem balastu, który zajmuje miejsce w naszych mieszkaniach są bibeloty, nieprzeczytane książki, nieudane prezenty itd. W wielu domach zalegają także różnego rodzaju sprzęty drobnego AGD, które niejednokrotnie zostały użyte tylko kilka razy.
Gruntowne porządki w domu, segregacja potrzebnych i niepotrzebnych przedmiotów, pozwolą nam zacząć Nowy Rok w milszej atmosferze. Czy to jednak oznacza, że nieprzeczytane książki, dodatkowe serwisy stołowe, zabawki dziecięce, foteliki samochodowe, dywany, pościel zapasową itd. musimy wyrzucić? To bardzo radykalne podejście. Na szczęście, gruntowne porządki nie oznaczają jeszcze, że musimy się raz na zawsze pozbyć rzeczy, które mogą nam się jeszcze przydać.
Alternatywą są magazyny samoobsługowe self storage. Z usług tego rodzaju magazynów samoobsługowych mogą skorzystać także mieszkańcy Wrocławia oraz Poznania – w obu tych miastach znajdują się kompleksy magazynowe firmy Stokado. Stokado oferuje liczne komórki oraz kontenery magazynowe o różnych powierzchniach. Nie przepłacając, można wynająć dodatkową powierzchnię potrzebną do przechowywania różnych przedmiotów.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL