Przeprowadzka – jak bezpiecznie przewieźć swoje rzeczy do magazynu?

Zaplanowanie przeprowadzki wiąże się m.in. ze zorganizowaniem transportu swoich rzeczy. Warto zaznaczyć, że czasami osoby przeprowadzające sie korzystają na jakiś czas z usług magazynów samoobsługowych self storage. To znakomite rozwiązanie, jednak także i w tym przypadku trzeba pomyśleć o odpowiednim zapakowaniu swoich rzeczy. Dlaczego to takie ważne? Chodzi przede wszystkim o to, aby meble, książki, bibeloty, porcelana itd. nie zostały uszkodzone.

Jak zapakować swoje rzeczy, aby można je później bezpiecznie przetransportować do wybranego magazynu samoobsługowego? Z pewnością warto zacząć od porządków. Zastanówmy się nad tym, czy faktycznie potrzebujemy wszystkich przedmiotów, które zgromadziliśmy w staramy mieszkaniu. Pozbywając się zbędnych przedmiotów, znacznie szybciej uporamy się z pakowaniem pozostałych rzeczy.

Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie się w niezbędne materiały do pakowania. Osoby, które samodzielnie chcą spakować swoje rzeczy, powinny przede wszystkim zainwestować w odpowiednią ilość kartonów. Dobrym rozwiązaniem są kartony o wymiarach 55cmx35cmx35cm – dużo sie w nich zmieści, a jednocześnie są poręczne. Szacuje się, że w przypadku przeprowadzki z dwupokojowego mieszkania przyda się około 20 takich kartonów. Potrzebne będą także pojemne worki foliowe (np. 120 l).

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas pakowania rzeczy? Przede wszystkim pamiętajmy, że należy osobno zapakować odzież, osobno porcelanę, osobno produkty spożywcze itd. Większą ostrożność należy zachować przy przedmiotach, które mogłyby się łatwo potłuc. Przed umieszczeniem ich w kartonie warto owinąć je albo w folię pęcherzykową (najlepsze rozwiązanie) albo chociaż w zwykły papier pakowy. Nie należy przesadzać z ciężarem zapakowanych kartonów, dotyczy to zwłaszcza tych, do których wkładamy książki. Optymalnie byłoby, gdyby waga zapakowanego kartonu nie przekraczała 25 kg. Dobrze byłoby do kartonów wkładać czyste przedmioty, które zaraz po rozpakowaniu można normalnie używać. Aby uniknąć problemu z rozpakowaniem pudeł i worków, należy je odpowiednio opisać.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL