Pakowanie odzieży. Jak się za to zabrać?

Coraz więcej osób decyduje się na posezonowe przechowywanie letniej lub zimowej garderoby w magazynach samoobsługowych(self storage). To znakomity pomysł, jeśli nie dysponujemy wystarczającą ilością szaf. Skorzystanie z magazynów samoobsługowych, chociaż oczywiście panuje tam stała temperatura i jest sucho (idealne warunki do przechowywania odzieży), wymaga odpowiedniego zapakowanie odzieży. To samo zresztą dotyczy przygotowania ubrań do przeprowadzki.

Wydawałoby się, że zapakowanie i przewiezienie odzieży nie jest niczym problematycznym. Nie wolno jednak zapominać o tym, że odzież jest stosunkowo podatna na zabrudzenia. W przypadku delikatniejszych tkanin zabrudzenia mogą nawet doprowadzić do tego, że dana sztuka odzieży nie będzie się już nadawać do noszenia. Dlatego też pakowanie odzieży wymaga odpowiedniego przygotowania.

Wbrew pozorom wykorzystanie w tym celu worków foliowych nie jest wcale najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście worek pozwala na szybkie spakowanie ubrań, raczej można liczyć na to, że na miejsce przeznaczenia dotrą w dobrym stanie, jednak bardzo wygniecione. Warto zatem rozważyć inne możliwości, jeśli chcemy, aby przewiezione ubrania zaraz po ich rozpakowaniu nadawały się do użycia. Lepszym rozwiązaniem byłoby zapakować przewożone sztuki odzieży albo do kartonów albo do specjalnych pojemników na ubrania. Ubrania możemy w takim przypadku zapakować złożone, a to oznacza, że po wypakowaniu nie są pogięte.

Wszyscy wiemy doskonale, że są takie części garderoby, które powinno się przewozić rozłożone. Chodzi m.in. o garnitury i marynarki. Tego typy sztuki odzieży najlepiej byłoby umieścić w specjalnych ochronnych pokrowcach albo chociaż zabezpieczyć je przed wilgocią i zabrudzeniami za pomocą foliowych worków.

Oczywiście przed zapakowaniem odzieży powinniśmy ją uprać. Pakujemy odzież dopiero wtedy, gdy jest sucha. To szczególnie ważne zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy dłuższe przechowywanie ubrań w magazynie samoobsługowym. Dobrze byłoby także upewnić się, czy w wybranym magazynie panują odpowiednie warunki do przechowywania tekstyliów – musi być sucho.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL