Jak pakować paczki? Kilka porad

Firmy, które zajmują się sprzedażą wysyłkową przez Internet muszą przykładać dużą wagę do tego, w jaki sposób zapakowane są wysyłane przedmioty. To bardzo ważne, jeśli sprzedawane produkty mają w całości dotrzeć do adresata. Często paczki przed wysłaniem składowane są w magazynach self storage – także w tym przypadku warto pomyśleć o ich odpowiednim zabezpieczeniu przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jak to zrobić? Mamy dla Was kilka porad.

Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniego opakowanie zewnętrznego. Powinno ono być dopasowane do rozmiaru i ciężaru przesyłanych przedmiotów. Z reguły najlepszą opcją jest opakowanie z mocnego kartonu. Karton powinien być na tyle duży, aby można było umieścić w nim dodatkowe zabezpieczające wypełnienie. To dotyczy zwłaszcza sytuacji, kiedy pakujemy szczególnie kruche przedmioty, np. szkło.

Jakie wypełnienie jest najlepsze? Tutaj akurat wiele zależy od tego, co dokładnie pakujemy. Czasami wystarczy tylko zastosować ścinki papieru, nawet stare gazety – chodzi o to, aby transportowane w paczce przedmioty nie mogły się przemieszczać. Oczywiście jest wiele innych możliwości. Jako wypełnienie do paczki można wykorzystać gąbkę, profile styropianowe (np. w przypadku sprzętów RTV), granulat piankowy albo bardzo popularną folie bąbelkową. Folia jest niezbędna przy pakowaniu delikatnego sprzętu elektronicznego, szkła, porcelany itd. Tego rodzaju przedmioty należy każdy z osobna owinąć folią i dodatkowo zastosować jeszcze inny wypełniacz.

Kolejną ważną kwestia jest zamknięcie kartonu. Standardowo można w tym względzie postawić na taśmę samoprzylepną. Ważna jest odpowiednia szerokość – najlepiej, gdyby było to około 5 cm, wtedy mamy pewność, że karton jest dobrze zabezpieczony. Sznurek czy żyłka to niezbyt dobry pomył, ponieważ ten rodzaj zamknięcia nie jest trwały i może podczas transportu ulec zniszczeniu albo po prostu się zsunąć. Zasadniczo najlepiej byłoby postawić na takie zamknięcie, które skutecznie uniemożliwia dostęp do zawartości paczki bez pozostawienia śladów. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL