Jak przetransportować lodówkę?

Przeprowadzka łączy się nie tylko z urządzaniem nowego domu lub mieszkania, ale także i z koniecznością bezpiecznego przewozu wielu sprzętów, których używamy na co dzień. Często bywa tak, że przynajmniej część z naszych sprzętów RTV i AGD na jakiś czas przewożona jest do magazynów samoobsługowych. Same w sobie magazyny są bardzo bezpieczną opcją, ponieważ gwarantują przechowywanie przedmiotów w odpowiedniej temperaturze, jednak i tak warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swoich rzeczy, jeśli podczas transportu nic ma sie im nie stać.

Jak przewozić lodówkę, aby nie doszło do żadnych uszkodzeń? Co jest istotne? Zasadniczo nowoczesne lodówki mogą być przewożone zarówno w pionie, jak i w poziomie, jednak o kilku istotnych aspektach całego przedsięwzięcia trzeba pamiętać. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie lodówki do przewozu. Urządzenie należy opróżnić, odłączyć od zasilania, a następnie rozmrozić. Wszystkie ruchome części powinniśmy zapakować do osobnego kartonowego pudła, oczywiście odpowiednio je zabezpieczając. Wnętrze lodówki warto dokładnie wyczyścić, a następnie ją zamknąć. Dla bezpieczeństwa dobrze byłoby lodówkę dodatkowo obwiązać sznurkiem. Dobrym pomysłem będzie na pewno dodatkowe zabezpieczenie rogów urządzenia za pomocą styropianu, to pozwoli na uniknięcie uszkodzeń mechanicznych.

Przy przenoszeniu lodówki należy zachować ostrożność. Warto byłoby na pewno zajrzeć do instrukcji obsługi i upewnić się, co zaleca w tym względzie producent. Dzięki temu zredukujemy ryzyko powstania uszkodzeń do minimum. W trakcie przewozu lodówki powinna być ona zabezpieczona pasami. Dzięki temu mamy pewność, że sie nie przewróci.

Jeżeli przewozimy lodówkę już na miejsce docelowe, tzn. do nowego mieszkania, powinniśmy pamiętać o tym, że powinna ona postać ok. 12 godzin w pozycji pionowej, zanim ja ponownie podłączymy. To czas niezbędny na to, aby wszystkie płyny wróciły na swoje miejsce. Zasadniczo sprzęt wraca do swojego normalnego trybu pracy po około 3 dobach, o czym także powinniśmy pamiętać.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL