Jak przetransportować stół bilardowy podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka do nowego domu albo mieszkania to stosunkowo skomplikowane pod względem logistycznym przedsięwzięcie. Naprawdę trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, aby wszystko poszło, jak należy. W tym artykule, chcielibyśmy doradzić Wam, jak bezpiecznie przetransportować stół bilardowy. Często jest tak, że na pewien czas korzystna sie jeszcze z magazynów samoobsługowych, aby tam przechować swoje rzeczy. Niezależnie od tego, czy stół bilardowy chcemy przewieźć od razu do nowego lokum czy też skorzystać wcześniej z oferty magazynu self storage, warto pamiętać o kilku zasadach.

Warto uświadomić sobie jeden istotny fakt, otóż transport stołu bilardowego wymaga dużej dozy ostrożności. A to z tego względu, że chodzi o mebel o dużym ciężarze, stosunkowo masywny. Na szczęście można go rozłożyć, co jest zdecydowanie zalecane, jeśli ma bezpiecznie dotrzeć do nowego miejsca przeznaczenia albo magazynu samoobsługowego.

Przede wszystkim należy zdjąć pokrycie stołu, jego boki, a także miejsca na bile. W wielu przypadkach możliwe jest także zdjęcie płyty stołu, która wykonana jest albo z drewna albo z kamienia. To pomocne, jeśli zależy nam na względnie prostym transporcie. Ze względu jednak na dość znaczne gabaryty poszczególnych elementów trzeba mieć świadomość tego, że sam transport i tak wymaga dużego zaangażowania z naszej strony. Przede wszystkim przydadzą się specjalne pasy do przenoszenia poszczególnych części, zwłaszcza płyty stołu. Wiadomo, że nikt z nas nie chciałby uszkodzić stołu bilardowego. Dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu jego elementów, przynajmniej kantów. To naprawdę pomaga w uniknięciu szpecących rys czy otarć.

Warto podkreślić, że stoły bilardowe, które są obecnie produkowane, mogą mieć całkiem różne konstrukcje. Dorze byłoby zatem przed ich dekonstrukcją, zapoznać się ze wskazaniami producenta. Dzięki temu można przygotować się odpowiednio do demontażu. Cała operacja przebiegnie bardziej sprawnie. I do tego mamy pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia żadnego z odkręcanych elementów. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL