Jak zapakować lampy? Kilka porad

Przeprowadzka wiąże się z koniecznością spakowania i bezpiecznego przewiezienia w nowe miejsce zamieszkania całego dobytku. O ile nie ma problemu z ubraniami czy meblami, o tyle jest wiele przedmiotów, które wymagają specjalnego zabezpieczenia. Także wtedy, gdy chodzi o ich przewiezienie do magazynu samoobsługowego self storage. Nie można bagatelizować takich kwestii, ponieważ delikatne przedmioty jak np. lampy mogą bardzo łatwo ulec uszkodzeniu.

Jak prawidłowo zapakować lampy, aby wszystko poszło po naszej myśli? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że, chociaż wysoka ostrożność jest jak najbardziej wskazana, nie pakujemy lampy tak, jak szkła albo porcelany. Na początek trzeba standardowo zacząć od przygotowania odpowiedniego kartonu, który będzie pasował rozmiarowo i do tego będzie odpowiednio twardy. Dół kartonu warto zresztą dodatkowo wzmocnić za pomocą taśmy samoprzylepnej.

Zanim zapakujemy jakąkolwiek lampę do kartonu, konieczne jest jej rozłożenie. Należy nie tylko zdjąć klosz, ale także wyjąć żarówkę. Zaleca się kabel urządzenia owinąć wokół niego. Przy bardziej złożonych konstrukcjach, jeśli to tylko możliwe, należy rozkręcić także inne elementy lampy. To znacznie ułatwi umiejscowienie jej w kartonie. Jeśli chodzi o dekoracyjne lampy wieloramienne, warto ich elementy związać ze sobą przynajmniej na czas transportu. To naprawdę może zapobiec powstaniu różnego rodzaju uszkodzeń.

Nietrudno się domyślić, że także w przypadku pakowania lamp trzeba zaopatrzyć się w dobry materiał amortyzujący. Nieoceniona w tym przypadku jest folia bąbelkowa. Folią owijamy lampę, następnie dla bezpieczeństwa dodatkowo oklejamy całość taśmą samoprzylepną. W ten sam sposób postępujemy ze wszystkim elementami lampy, zwłaszcza z delikatnym kloszem. Dopiero po tym wkładamy je do kartonu. Wolną przestrzeń w kartonie należy wypełnić styropianem, papierem, gąbką albo innym materiałem amortyzującym. Po zamknięciu kartonu oklejamy go taśmą. W przypadku korzystania z usług firm transportowych warto oznakować odpowiednio pudło. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL