Jak zaplanować przeprowadzkę?

Przeprowadzka to jedno z tych przedsięwzięć, które należy bardzo dokładnie zaplanować. Przynajmniej, jeśli zależy nam na tym, aby wszystko poszło w miarę szybko i bez zbędnych komplikacji. Przede wszystkim trzeba odpowiednio wcześnie umówić się z wybraną firmą przeprowadzkową. Jeśli zamierzasz korzystać z usług magazynu samoobsługowego self storage, także pamiętaj o tym, aby wybrać z wyprzedzeniem komórkę magazynową o wystarczającej powierzchni.

Co jest istotne, gdy się przeprowadzamy? Przede wszystkim warto pomyśleć o tym, w jaki sposób zmniejszy

ilość kartonów. Dlatego też zaleca się koce, poduszki, pościel oraz odzież zapakować po prostu do grubych foliowych worków. To znacznie ułatwi ich transport. W przypadku bardziej eleganckich ubrań dobrze byłoby zainwestować w specjalny pokrowiec do ich przewozu na wisząco.

Kolejną istotną kwestią, której z pewnością nie wolno lekceważyć, jest przewóz mebli. Nie zapominajmy o tym, że konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Przed transportem opróżniamy półki i szuflady; drzwiczki i szuflady warto zabezpieczyć za pomocą taśmy samoprzylepnej, aby nie otworzyły się w trakcie przenoszenia albo przewozu. Czasami niezbędny jest demontaż danego mebla. Jeżeli zdecydujemy sie na rozkręcenie szafy lub komody, należy wszystkie śrubki i wkręty zapakować do osobnego worka foliowego – to znacznie ułatwi późniejsze złożenie mebla. W przypadku bardziej skomplikowanych konstrukcji dobrze byłoby poszczególne części mebla oznaczyć, aby uniknąć ewentualnych kłopotów z ich późniejszym skręceniem.

Nie zapominajmy także o tym, że również i sprzęt komputerowy powinien zostać odpowiednio przygotowany do transportu. Wiadomo, że trzeba go odpowiednio zapakować, z użyciem materiałów amortyzujących (folia bąbelkowa, gąbka itd.). To jednak nie wszystko. Zanim zapakujemy komputer, dobrze byłoby skopiować wszystkie zgromadzone na nim dane. Ostrożność wskazana jest także przy transporcie sprzętu elektronicznego. Najlepiej byłoby zapakować go do oryginalnych opakowań. Jeśli jednak ich nie posiadamy, wybieramy kartony o dobrych gabarytach, stosujemy odpowiednie wypełniacze. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL