Jak przewieźć bezpiecznie komputer? Kilka porad odnośnie pakowania

Komputer to sprzęt, który każdy z nas posiada w swoim domu. O ile ze spakowaniem laptopa przed przeprowadzką nie ma w zasadzie problemu, ponieważ każdy z nas ma chyba odpowiednią torbę o tyle już przy sprzęcie stacjonarnym trzeba być ostrożnym, jeśli chcemy uniknąć poważnych uszkodzeń.

W czym przewozić komputer stacjonarny?

Chcesz bezpiecznie przewieźć komputer? Planujesz przeprowadzkę albo chcesz przetransportować sprzęt do komputerowy do magazynu self storage? W takim razie zacznij od wyboru odpowiednich materiałów do pakowania. To zdecydowanie podstawa. Na początek należy wybrać odpowiedni karton. Do pakowana komputerów wybieramy kartony grubsze niż standardowe, które będą bardziej wytrzymałe, a przy tym ochronią sprzęt przed działaniem wilgoci. Oczywiście karton powinniśmy dokładnie zakleić taśmą w miejscach, gdzie znajdują się jakieś nieszczelności.

Kolejna kwestią jest odpowiednie oznakowanie kartonu. Dotyczy to zwłaszcza osób, które zdecydowały się na skorzystanie z usług profesjonalnych firm przewozowych. Wystarczy jedynie na kartonie napisać, że znajduje się w nim komputer. Wtedy na pewno dany karton będzie traktowany z odpowiednią dozą ostrożności. Można zastosować profesjonalne naklejki, które oznaczają ładunek wrażliwy na wstrząsy.

Jak przewozić komputer stacjonarny?

Komputer to urządzenie stosunkowo delikatne, które powinno zostać dobrze zabezpieczone przed szeroko pojętymi wstrząsami oraz ściskiem w trakcie transportu. Trzeba koniecznie pomyśleć o jakimś odpowiednim materiale wypełniającym karton. Ze swej strony możemy polecić uniwersalną folię bąbelkową. Nie tylko można z jej pomocą znacznie poprawiać ochronę przewożonej paczki, ale w dodatku folia zabezpiecza delikatny sprzęt przed szkodliwym wpływem wahań temperatur. Zastosowanie folii bąbelkowej pozwala także na uniknięcie nieestetycznych zarysowań powierzchni obudowy komputera.

To jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest, aby komputer był przewożony nieruchomo. Dlatego też, gdy planujemy transport sprzętu komputerowego, konieczne jest zadbanie o jego stabilność. Można użyć np. specjalnych styropianowych rogów, które dodatkowo zabezpieczają komputer w kartonie. Karton powinien być tak umiejscowiony, by nie groziło mu zniszczenie, jeśli np. spadnie na niego inne pudło.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL