Pakowanie przedmiotów – najlepsze materiały wypełniające

Nie ma znaczenia, czy planujemy przeprowadzkę czy z różnych powodów planujemy przewieźć nasze rzeczy do magazynu samoobsługowego self storage, warto z pewnością pomyśleć o zastosowaniu odpowiednich materiałów wypełniających, jeśli chcemy mieć pewność, że zapakowane przedmioty nie ulegną uszkodzeniom. Zarówno sprzęt komputerowy, jak i RTV czy różnego rodzaju bibeloty ze szkła albo porcelany powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Jakie materiały wypełniające są najlepsze? Wiele zależy od tego, co konkretnie zamierzamy przewozić oraz jakie gabaryty ma dany przedmiot. W tej chwili możemy zdecydować się na wiele różnych materiałów. Które cieszą się największą popularnością?

Pewnym standardem są wypełniacze papierowe. Chyba każdy z nas przynajmniej raz stosował stare gazety i ścinki papieru do pakowania. Niezaprzeczalną zaletą tego rozwiązania jest koszt – stare gazety znajdą się w każdym domu. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że papier jest materiałem ekologicznym. Jednak rozwiązanie to ma także pewne wady. Nie zapominajmy o tym, że wypełnienie papierowe stosunkowo szybko ulega zawilgoceniu, a niestety wilgotny papier nie stanowi najlepszej amortyzacji.

Na szczęście można także zdecydować się na gotowe wypełniacze. Jednym z popularnych rodzajów gotowych wypełniaczy są flo-pak lub skropak – idealne rozwiązanie, gdy chodzi o zabezpieczenie przedmiotów w stosunkowo niedużych kartonach. Pamiętajmy jednak, że są to wypełniacze miękkie, które nie nadają się do wykorzystania, gdy chodzi o przewóz cięższych przedmiotów. W takim przypadku z pomocą przychodzą nam materiały piankowe oraz popularna kostka styropianowa. Zwłaszcza to drugie rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem, do czego przyczynia się fakt, że kostka styropianowa jest bardzo przystępna cenowo. Z pomocą wypełniaczy styropianowych można zabezpieczyć dowolne przedmioty – także ciężkie i ostre. Dość często wykorzystywane są także poduszki z powietrzem, które są lekkie, skutecznie zabezpieczają przed zgnieceniem i w dodatku można je poddać recyklingowi. Te jednak nie są odpowiednie do przedmiotów ostrych, ponieważ mogłyby zostać przecięte. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL