Bezpieczny przewóz mebli w takcie przeprowadzki. Kilka porad

Nie da się zaprzeczyć, że zaplanowanie przeprowadzki to naprawdę skomplikowana operacja. Nie tylko trzeba odpowiednio wcześnie zadbać o kontakt z firmą przeprowadzkową, ale także w wielu przypadkach pomyśleć o wynajęciu komórki w magazynie samoobsługowym. To jednakże nie wszystko. Bardzo istotne jest także odpowiednie zabezpieczenie przewożonych przedmiotów. Co zrobić, aby meble bezpiecznie dotarły do miejsca przeznaczenia?

Pierwszym krokiem jest zminimalizowanie ciężaru przewożonych mebli. Oczywiście chodzi o to, że należy szafki i sztufady opróżnić z zawartości. Zaklejanie ich, kiedy w środku znajdą się np. dokumenty, ubrania itd., to naprawdę nie jest dobry pomysł! Jeśli meble są ciężkie, ich transport (zwłaszcza przenoszenie) jest bardziej problematyczny. W praktyce oznacza to, zwiększa się także ryzyko wystąpienia różnego rodzaju uszkodzeń. A tego na pewno chcielibyśmy uniknąć podczas przeprowadzki.

Nie zaszkodzi oprócz tego rozłożyć meble, tzn. wyjąc półki, szuflady i ogólnie wszystkie elementy ruchome – w ten sposób dodatkowo zmniejszymy ciężar przewożonych mebli. To doskonały sposób, jeśli zależy nam ułatwieniu sobie przewozu, a przede wszystkim przenoszenia mebli. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Zaraz po opróżnieniu oraz rozkręceniu (na ile to możliwe) mebli powinniśmy zająć się ich zabezpieczeniem. Nie zapominajmy o tym, że w trakcie samego transportu może dojść do uszkodzeń, jeśli np. meble się o siebie poobijają. Zaleca się wykorzystać specjalne pasy mocujące, które skutecznie pozwalają na zabezpieczenie mebli przed niekontrolowanym przemieszczaniem się podczas przewozu. Przeszklenia w meblach powinniśmy dodatkowo zabezpieczyć za pomocą tektury lub niezawodnej folii bąbelkowej. Rzeźbienia, elementy ozdobne, miejsca bardziej podatne na zarysowania itd. – także i je należy dodatkowo zabezpieczyć. W tym celu warto użyć nie tylko kartonów i folii bąbelkowej, ale także praktycznej folii stretch. Nie wolno zapomnieć także o unieruchomieniu drzwiczek – albo zamykamy je na klucz albo zaklejamy taśmą klejącą, aby nie otwarły się w trakcie przewozu.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL