Sprzęt AGD. Jak go bezpiecznie przewozić?

Podczas przeprowadzki musimy dobrze zastanowić się nad przewozem dotychczas użytkowanych sprzętów – warto zaznaczyć, nad bezpiecznym przewozem. O ile przygotowanie do transportu mebli nie jest zbyt trudne, o tyle już przy sprzętach AGD wskazana jest daleko posunięta ostrożność, jeśli chcemy uniknąć różnego rodzaju uszkodzeń tego typu urządzeń jak: lodówka, zmywarka czy kuchenka.

Pamiętajmy, że przewóz sprzętu AGD powinien być dobrze przemyślany, jeśli sprzęt ma uniknąć uszkodzenia. Na szczęście wystarczy jedyne przestrzegać kilku zaleceń, aby wszystko przebiegło, jak należy i przewieziony sprzęt AGD działa bez zarzutu w nowym mieszkaniu.

Oczywiście wiele zależy od tego, czy chodzi o pralkę, lodówkę czy może zmywarkę. Warto sprawdzić, co zaleca producent konkretnego urządzenia w zakresie transportu. Jedna zasada pozostaje jednakże niezmienna – chodzi o to, że sprzęt AGD przenosimy w pozycji pionowej lub zbliżonej do pionowej. To bardzo ważne. Jest to szczególnie ważne w przypadku przenoszenia lodówek. Jeśli chodzi o pralkę natomiast, warto pamiętać o zabezpieczeniu jej bębna zaraz po wstawieniu sprzętu do samochodu transportowego. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Kolejnym ważnym krokiem jest odpowiednie zamocowanie przewożonego sprzętu w samochodzie. W tym przypadku przydadzą się specjalne pasy mocujące – firma przeprowadzkowa na pewno będzie mogła je udostępnić klientowi. Nie wolno tego zaniedbać. W końcu w przypadku sprzętu AGD upadek może skończyć się znacznymi uszkodzeniami, które mogą nawet uniemożliwić korzystanie ze sprzętu. Na wszelki wypadek można zabezpieczyć także rogi lodówki, zmywarki czy pralki – w ten sposób unikniemy szpecących zarysowań na obudowie urządzenia.

Stosowną ostrożność trzeba zachować także przy wnoszeniu sprzętu AGD do nowego mieszkania. Nie tylko wspomniana już pionowa pozycja jest zalecana. Warto pamiętać także i o tym, że dobrze byłoby poczekać trochę przed włączeniem poszczególnych urządzeń w nowym miejscu. Jest to szczególne ważne w przypadku lodówek. Zaleca się ich ponowne uruchomienie po kilkunastu godzinach, kiedy płyn chłodniczy trafi na swoje miejsce.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL