Bezpieczne przenoszenie cennych kolekcji. Kilka porad

Oryginalne kolekcje monet albo innych przedmiotów, które czasami gromadzone są latami, bywają także bardzo cenne. Dlatego też przy ich przewozie do nowego mieszkania albo wybranego magazynu samoobsługowego powinniśmy zachować dużą ostrożność. Przewóz kolekcji nie musi być oczywiście trudny, trzeba się jednak do niego odpowiednio przygotować.

Wiele zależy od tego, czy chodzi o przedmioty, które mają wartości czysto emocjonalną czy może o takie, które są faktycznie cenne. W tym drugim przypadku warto pomyśleć o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia na czas transportu. To naprawdę godne polecenia rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, by nie ponieść strat w przypadku kradzieży albo zniszczenia cennych przedmiotów. Cenne płyty, obrazy, rzeźby czy nawet kolekcjonerskie butelki wina – takie przedmioty warto ubezpieczyć. Przy korzystaniu z usług firmy przeprowadzkowej powinniśmy z kolei upewnić się, czy posiada ona stosowną polisę ubezpieczeniową. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

To jednakże nie wszystko. Dobrze byłoby kolekcjonowane przedmioty sfotografować przed zapakowaniem. Zdjęcia powinny być na tyle dokładne, aby widoczny był na nich stan przewożonych przedmiotów. Dzięki takim fotografiom będzie można łatwiej udowodnić, że do ewentualnych szkód doszło w trakcie przewozu kolekcji.

Najlepiej byłoby oczywiście każdą kolekcję zapakować osobno. Porcelanowych bibelotów z pewnością nie powinniśmy umieszczać w tym samym kartonie co kolekcję starych płyt winylowych albo monet. Oczywiście w przypadku przedmiotów ze szkła lub porcelany wskazane jest owinięcie każdego z nich papierem lub folią bąbelkową. Ostrożnie należy podejść także do transportu kolekcjonerskich butelek wina – nie dość, że butelki powinny być odpowiednio zabezpieczone, to jeszcze dobrze byłoby przewozić je w pozycji pionowej.

W przypadku cennych i kruchych przedmiotów bardzo ważne jest właściwe pakowanie. Jeśli mamy wątpliwości co do tego, czy sobie z tym poradzimy, możemy zdecydować się na pomoc ze strony profesjonalistów. Firmy przeprowadzkowe zwykle dysponują odpowiednimi materiałami do pakowania, w tym także wypełniaczami do kartonów, aby móc sie tym zając profesjonalnie.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL