Powrót na stancję. Dlaczego magazyn self storage to dobry pomysł?

Koniec września lub początek października to czas, kiedy studenci masowo wracają z wakacji na studia. Ciągle jeszcze wielu studentów mieszka na stancjach – to stosunkowo przystępny cenowo, a przy tym wygodny sposób egzystencji. Jest wielu młodych ludzi, którzy z różnych przyczyn decydują się na zmianę dotychczasowego pokoju lub mieszkania, które wynajmowali. Co w takim przypadku należy zrobić ze swoim dobytkiem? Zawożenie wszystkiego do domu rodzinnego zdecydowanie nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem.

Dobrze byłoby pomyśleć o wynajęciu komórki self storage już przed wyjazdem na wakacje. Dzięki temu można byłoby opróżnić dotychczas zajmowane mieszkanie – wynajem komórki magazynowej będzie o wiele tańszy niż wynajmowanie mieszkania. Co powinno się przenieść do komórki magazynowej? Własne sprzęty AGD, własną elektronikę, podręczniki – to wszystko można z powodzeniem umieścić w magazynach self storage. Od razu dobrze byłoby podkreślić, że można wynająć komórkę magazynową na dowolny okres, co w praktyce oznacza, że zaraz po znalezieniu nowej stancji można zrezygnować z tej dodatkowej powierzchni.

Zasadniczo można pokusić się o wynajem komórki magazynowej na cały rok. Dla osób, które często dzielą pokoje z innymi studentami, każda dodatkowa powierzchnia jest na wagę złota. Co istotne, nie trzeba wcale przepłacać. Magazyny samoobsługowe oferują nie tylko komórki, ale także i kontenery magazynowe. Przykładowo studenci we Wrocławiu lub Poznaniu mogą wziąć pod uwagę ofertę firmy Stokado – dostępne są tutaj powierzchnie magazynowe już od 1 m2. To wystarczy w pełni, aby składować wygodnie koce, maty, odzież zimową, sprzęt sportowy itd.

Naprawdę warto, gdy potrzebujemy więcej miejsca na nasze rzeczy, pomyśleć o wynajmie komórki magazynowej. Formalności z tym związane można załatwić bardzo łatwo, do tego z komórek można korzystać całodobowo, co jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem. Wynajem komórki magazynowej (lub ewentualnie kontenera magazynowego} pozwala nam cieszyć się dodatkową przestrzenią w przystępnej cenie.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL