Wynajem magazynu. Wielu firmom się to opłaca

Większe przedsiębiorstwa zazwyczaj dysponują własnymi halami magazynowymi. Jednak nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku mniejszych firm, w tym także sklepów internetowych. Bywa, że brak przestrzenie na składowanie towaru jest w takich niezbyt dużych przedsiębiorstwach prawdziwym problemem. Na szczęście z pomocą przychodzą magazyny self storage które można wynająć na dogodnych warunkach, na dowolny okres czas i w przystępnej cenie.

Dlaczego firma, także i ta mniejsza, powinna pomyśleć o wynajmie dodatkowej powierzchni magazynowej? Oto kilka istotnych argumentów za tym właśnie rozwiązaniem:

  • przede wszystkim można liczyć na bezpieczeństwo przechowywania majątku firmowego;

  • można bezpiecznie przechowywać dokumentację firmową;

  • możliwe jest przechowywanie sezonowych narzędzi, sprzętu sportowego, strojów roboczych itd.;

  • koszt wynajmu komórki magazynowej jest znacznie niższy niż budowa własnego magazynu;

  • oczywiście firma otrzymuje fakturę od magazynów self storage, co oznacza, że koszty wynajmu można wpisać w koszty firmowe;

  • można liczyć na stuprocentową dyskrecję.

Istotne jest to, że można zdecydować się na komórkę magazynową o gabarytach, które odpowiadają konkretnym potrzebom. Jeśli np. firma potrzebuje jedynie miejsca na składowanie dokumentacji, wystarczy powierzchnia 0,5 m2. Jeśli jednak przedsiębiorstwo jest zainteresowanie magazynem na towar na sprzedaż, konieczne będzie wynajęcie nieco większego magazynu. Jeśli już o to chodzi, chcielibyśmy podkreślić, że Stokado jest pod tym względem bardzo elastyczne. Firma Stokado oferuje powierzchnie magazynowe od 0,5 do 25 m2, zatem bez problemu można wynająć odpowiednią komórkę magazynową.

Z self storage mogą skorzystać firmy reprezentujące różne branże. Dość często ofertę magazynów samoobsługowych biorą pod uwagę sklepy internetowe, które nie mają gdzie składować towaru. Z drugiej strony komórki magazynowe są wynajmowane często także przez biura rachunkowe, które potrzebują dodatkowego archiwum na gromadzone akta. Także i freelancerom, którzy pracują w domu, często potrzebują dodatkowej przestrzeni.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL