Rynek self storage w Polsce

Self storage to pojęcie, które znane jest w naszym kraju przez coraz większe rzeszy osób. Nie ma w tym nic zaskakującego. Rynek magazynów samoobsługowych do wynajęcia rozwija się bardzo dobrze, także i na tle innych państwa europejskich, co zresztą potwierdzają statystyki. Oczywiście sytuacja w naszym kraju nie przypomina jeszcze tej w USA, gdzie korzystanie z magazynów samoobsługowych do celów prywatnych jest całkiem naturalne, jednak na rynku znajdziemy coraz ciekawsze oferty.

Na krajowym rynku działają firmy, które oferują różny zakres usług. Zaleca się korzystanie z usług firm nowoczesnych, które gwarantują pełne bezpieczeństwo, tzn. komórki są monitorowane, dostęp do nich jest kontrolowany, a sam obiekt cechuje się wysokim standardem. Obecnie firmy self storage działają już w większości dużych polskich miast. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Z pewnością nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że statystycznie rzec ujmując, stolica dominuje na rynku self storage. W Warszawie można najłatwiej wynająć komórkę magazynową, sama usługa cieszy się tutaj zresztą sporym zainteresowaniem. Trzeba jednak przyznać, że także i w innych miastach usługi self storage zyskują na znaczeniu. Ciekawy jest fakt, że komórki magazynowe wynajmowane są zarówno przez klientów biznesowych, jak i przez osoby prywatne. Na krajowym rynku udział tych grup w korzystaniu z usługi jest mniej więcej taki sam.

Pewnym minusem jest fakt, że ciągle jeszcze na polskim rynku nie ma dużej świadomości co do istnienia tego typu usługi. Okazuje się, że wśród osób prywatnych, które wynajmują powierzchnię magazynową, jest wiele takich, które maja za sobą dłuższy pobyt w innym kraju. Stąd też mają już jakieś doświadczenia z self storage.

Wygląda na to, że rozwój rynku self storage w naszym kraju będzie postępował dalej. Rzecz w tym, że największe firmy z tego sektora (do których zalicza się także i Stokado) otwierają nowe oddziały. Wdrażane są nowe strategie marketingowe, mające na celu spopularyzowanie usług z zakresu self storage. W dużych miastach zauważa się coraz większe zainteresowanie usługa bezpiecznego przechowywania rzeczy. Z magazynów korzystają często firmy przeprowadzkowe.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL