Jak przechowywać sprzęt treningowy? Bieżnie, rowerki stacjonarne, orbitreki itd.

Moda na bycie fit trwa już od jakiegoś czasu. Nie tylko siłownie i fitness kluby przeżywają prawdziwe oblężenie. Także i sklepy z profesjonalnym sprzętem sportowym odnotowują zwiększone zainteresowanie ich ofertą. Coraz więcej osób decyduje się na zakup takich sprzętów treningowych jak np. stepper, orbitrek, bieżnia czy chociażby rowerek stacjonarny. O ile na co dzień sprzęty te nie są zbyt problematyczne, o tyle ich transport lub przechowywanie przy przeprowadzce jest już pewnym wyzwaniem.

Jak konserwować i przechowywać sprzęt treningowy, jak np. orbitreki, bieżnie czy rowerki treningowe? Oto kilka wskazówek. Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji takich sprzętów na czas transportu. To bardzo ważne, jeśli zależy nam na tym, aby dobrze zniosły zarówno transport, jak i późniejsze przechowywanie np. w magazynach self storage.

Przed transportem możemy nasze sprzęty treningowe dokładnie oczyścić. Do tego celu należy użyć miękkiej szmatki i delikatnych detergentów. Mogą to być albo detergenty ze sklepu sportowego, albo zwykły płyn do myca naczyń, Po usunięciu wszelkich zabrudzeń i kurz, suszymy dany sprzęt Kolejnym krokiem jest sprawdzenie wszystkich śrub – jeśli to konieczne, należy je lepiej dokręcić. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Na czas transport sprzęt treningowy musimy odpowiednio zabezpieczyć. Co to znaczy? Przede wszystkim musimy go owinąć folią bąbelkową, to jedne z najlepszych materiałów do pakowania, które skutecznie chronią przez urazami mechanicznymi. W samochodzie transportowym przewożony sprzęt ustawiamy pionowo, w przypadku orbitreka, steppera albo rowerka można wykorzystać dodatkowe mocowanie, aby dany sprzęt się nie przewrócił.

Czasami konieczne jest przechowanie danego sprzęt, zanim sfinalizujemy w pełni naszą przeprowadzkę. W takim przypadku przyda się komórka magazynowa. To dobre rozwiązanie, ponieważ w takich komórkach zawsze jest sucho, nie ma też wahań temperatury. Mówić inaczej, panują tam warunki idealne do przechowywania sprzętów sportowego. Komórki magazynowe można bez problemu wynająć w każdym większym mieście w naszym kraju.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL