Trendy na rynku self storage

Wszyscy wiemy, że magazyny samoobsługowe w naszym kraju to swego rodzaju nowość. Jednak na świecie z usług tego typu placówek korzysta się już od kilkudziesięciu lat. Wygląda jednak na to, że magazyny samoobsługowe cieszą się obecnie wzrastającą popularnością. Z przeprowadzonych przez FEDESSA (Federation of European Self Storage Associations) badań wynika jednoznaczne, że w samej tylko Europie łączna powierzchnia magazynów samoobsługowych oferowanych najemcom wynosi ponad 7 mln m2.

Co jakiś czas słyszymy, że także i w naszym kraju powstają nowe magazyny samoobsługowe. Nie ma w tym nic zaskakującego. Pewnym zaskoczeniem może być natomiast fakt, że z usług takich firm korzystają przede wszystkim osoby prywatne. Według wspomnianych już badań FEDESSA w samej tylko Danii aż 82% wynajmujących magazyny samoobsługowe to właśnie osoby prywatne. Co ciekawe, wiele z tych osób mieszka w domu jednorodzinnym, posiada piwnicę albo garaż. Mimo to decydują się na wynajem magazynu samoobsługowego. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Z szacunkowych badań FEDESSA wynika, że obecnie aż 72% mieszkańców Europy zamieszkuje tereny miejskie. Statystycznie można założyć, że w najbliższych latach, czyli do roku 2020, mieszkańcy miast będą stanowić aż 80% populacji naszego kontynentu. Statystycznie rzecz ujmując, powierzchnia mieszkaniowa, która przypada na jednego Europejczyka jest coraz mniejsza. Tym samym można założyć, że warunki dla dalszego dynamicznego rozwoju branży self storage na naszym kontynencie są więcej niż dobre.

W krajach Europy Zachodniej korzystanie z usług magazynów self storage nie jest niczym dziwnym. To usługi, które dużym zainteresowaniem cieszą się juz od lat osiemdziesiątych w naszym kraju, chociaż stale powstają nowe palcówki tego typu, świadomość rynku self storage wśród potencjalnych klientów jest stosunkowo słaba. Aby nastąpił dalszy rozwój rynku self storage konieczny jest uświadomienie potencjalnym najemcom, zarówno właścicielom firm, jak i osobom prywatnym, że działają już firmy, które mogą pomóc rozwiązać ich problem z niedostateczną przestrzenią.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL