Czas na sezonowe porządki. Gdzie przechowywać ubrania letnie, sprzęt sportowy itd.?

Nadejście jesieni to czas, kiedy wypadałoby przeprowadzić gruntowne porządki w szafie. Odzież letnia, obuwie letnie itd. – te przedmioty przez kilka najbliższych miesięcy nie będą nam kompletnie potrzebne. To samo zresztą tyczy się deskorolek, rowerów i innych sprzętów sportowych, które z reguły wykorzystywane są przy lepszej pogodzie.

Jak przeprowadzić porządki jesienne w sposób szybki, przyjemny i efektywny? Dobrze byłoby zacząć od posegregowania sowich rzeczy letnich. Jeśli chodzi akurat o odzież, najlepiej byłoby po prostu wydobyć wszystkie sztuki letniej dzieży z szafy i ocenić, które jeszcze się przydadzą. Stare ubrania, zniszczone, najlepiej od razu wyrzucić. Są też takie sztuki ubrań oraz sprzęty, o których wiemy, że raczej ich już nie użyjemy. Najlepiej byłoby je po prostu sprzedać lub podarować komuś.

Samym sprzątaniem warto zająć się wraz z innymi członkami rodziny. Nie tylko szybciej posprzątamy, ale także unikniemy sytuacji, kiedy to wyrzucona lub oddana zostałaby jakaś rzecz, która przyda się jeszcze innemu członkowi rodziny. Do wspólnych jesiennych porządków można włączyć także dzieci – im takie porządkowanie powinno sprawić wiele radości, a jednocześnie nauczy, że sezonowe porządki to norma. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Kiedy przeprowadzamy sezonowe porządki jesienią, chodzi zwykle o to, aby zrobić miejsce na rzeczy zimowe, płaszcze, kurtki, sani dla dzieci itd. – te i inne przedmioty zajmują sporo miejsca. Co zatem zrobić z rzeczami letnimi? Można je oczywiście przenieść do garażu lub piwnicy, o ile je posiadamy. Jednak nie jest to wcale takie dobre rozwiązanie, ponieważ zarówno w garażu, jak i w piwnicy musimy liczyć się z negatywnym wpływem niskiej temperatury i wilgoci na stan naszych rzeczy. Rozwiązaniem są magazyny samoobsługowe self storage. Teraz można bez problemu już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie wynająć niewielką komórkę magazynową, gdzie możemy składować nasze rzeczy po sezonie. W takich magazynach panuje stała temperatura, nigdy nie jest wilgotno, możemy liczyć na monitoring obiektu.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL