Niskie temperatury a przechowywanie rzeczy. Zimą warto wynająć komórkę magazynową

Zima to taki czas, do którego zwykle przygotowujemy się np. robiąc gruntowne porządki w szafie z ubraniami. Lżejsze ubrania letnie i jesienne zastępują ciężkie okrycia wierzchnie odpowiednie do niskich temperatury zimowych. Także i rowery, quady, motocykle, deskorolki, hulajnogi i inne sprzęty sportowe są pakowane i chowane. Wiele osób ciągle decyduje się przechowywać takie przedmioty w piwnicy i garażu.

Pamiętajmy jednak, że w takim przypadku, nasze rzeczy narażone są na szkodliwe działanie niskich temperatur. Zmiany temperatury, mróz – to czynniki, które niestety wywierają bardzo duży wpływ na walory funkcjonalne takich przedmiotów jak sprzęt sportowy, ubrania z delikatniejszych tkanin (materiały naturalne) czy też opony letnie (tutaj właściwe przechowywanie jest wyjątkowo ważne). Zresztą to jeszcze nie wszystko. Zima niesie ze sobą tez inne problemy. Bywa, że nasze rzeczy decydujemy się przechowywać na strychu, w komórce lokatorskiej w bloku, w piwnicy czy w garażu – tutaj pojawiają się jeszcze takie problemy jak wilgoć (zwłaszcza w piwnicy) a nawet gryzonie. Skorzystaj z magazynów Self Storage.

Nie jest zatem żadnym zaskoczeniem fakt, że coraz więcej osób decyduje się przynajmniej na okres zimy wynająć komórkę magazynową. Obecnie nie ma z tym żadnego problemu, przede wszystkim w większych miastach. Np. we Wrocławiu i Poznaniu można zdecydować się na magazyny samoobsługowe Stokado.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajęcie komórki magazynowej na okres zimy? Oto kilka istotnych argumentów za tym rozwiązaniem:

  • w magazynach wewnętrznych panuje stała temperatura, nadają się one znakomicie do wykorzystania zimą;

  • magazyny są monitorowane, nie ma zatem możliwości, aby do naszych rzeczy miały dostęp osoby niepowołane;

  • bez problemu można dobrać komórkę magazynową o odpowiednich gabarytach – od 1 m2 do 25m2. Niezależnie od tego, ile miejsca potrzebujemy, na pewno uda nam się wynająć odpowiedni magazyn;

  • we wszystkich oferowanych magazynach jest idealnie sucho – z powodzeniem można zatem przechować chociażby odzież, rzeczy z metalowymi elementami, obrazy, meble tarasowe lub ogrodowe itd.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL