Szybka przeprowadzka. Jak spakować kuchnię?

Przeprowadzka to wbrew pozorom naprawdę skomplikowana operacja, która wymaga odpowiedniego zaplanowania. Chodzi tutaj chociażby o odpowiednie zapakowanie swojego dobytku. Jeśli właśnie planujecie przewóz swoich rzeczy do nowego domu albo zamierzamy przed wprowadzeniem się do niego skorzystać z usług magazynów samoobsługowych self storage, mamy dla was kilka wskazówek odnośnie pakowania kuchni.

Od razu warto zaznaczyć, że przeprowadzka to znakomity moment na pozbycie się przedmiotów, które nie są już potrzebne. Nieużywane sprzęty kuchenne, zbędne naczynia, komplety kawowe itd. – można je oddać, sprzedać na aukcjach internetowych albo po prostu wyrzucić. Nie ma sensu zagracać nowego mieszkania przedmiotami, których od dawna nie używamy.

Oszczędność miejsca jest bardzo ważna, jeśli zależy nam na efektywnym pakowaniu. Jeśli tylko jest to możliwe, warto umieszczać mniejsze przedmioty w większych. Przykładowo do misek i garnków można włożyć opakowania z przyprawami czy innymi suchymi produktami spożywczymi. W kuchni używamy zwykle sporo dość delikatnych przedmiotów. Chodzi tutaj zwłaszcza o delikatne miski, półmiski, kieliszki, filiżanki, szklanki itd. To chyba oczywiste dla każdego, że przed transportem tego rodzaju kruche przedmioty muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Delikatne naczynia warto pojedynczo owinąć gazetą, zanim je zapakujemy do kartonu. Wolne miejsca w kartonowym pudle warto wypełnić dodatkowo papierem lub innym materiałem o właściwościach amortyzujących np. kulkami styropianowymi.

Należy zadbać także o bezpieczny przewóz mebli kuchennych oraz sprzętów AGD. Jeśli o meble chodzi, dobrze byłoby w miarę możliwości je rozkręcić, To znacznie ułatwi transport. Jeśli meble nie zostaną rozkręcone, powinniśmy pamiętać o użyciu pasów bezpieczeństwa podczas przewozu, a poza tym warto zabezpieczyć ich kanty nakładkami ochronnymi. To samo zresztą dotyczy sprzętu AGD. Pamiętajmy o tym, aby przed zaplanowanym transportem rozmrozić lodówkę. To bardzo ważne. Dla bezpieczeństwa sprzętów AGD powinniśmy przed ich przewozem wyjąć z nich wszystkie ruchome elementy, np. szafki czy szuflady.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL