Więcej przestrzeni w domu. Teraz to możliwe!

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym czy może w mieszkaniu w bloku, z czasem zaczyna zwykle brakować nam przestrzeni. Łatwo to wytłumaczyć, bo na co dzień kupujemy różne przedmioty, często zastępujemy rzeczy, które jeszcze są w dobrym stanie, nowymi. A to oznacza, że z czasem zaczyna nam po prostu brakować miejsca w domu czy mieszkaniu. A jednocześnie ciągle szkoda wyrzucić mebli, ubrań i innych przedmiotów, których stan jest dobry. Co zrobić, aby cieszyć się przestrzenią we własnym domu? Dobrym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z oferty magazynów samoobsługowych self storage.

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, czy warto przechowywać w domu przedmioty wykorzystywane wyłącznie sezonowego. Sanki, sprzęt narciarski, łyżwy, deska snowboardowa – te i inne podobne przedmioty dobrze byłoby przenieść poza sezonem do komórki magazynowej. To samo tyczy się zresztą także i ciężkiej garderoby zimowej, która zwykle zajmuje wiele miejsca w szafach. Z kolei na zimę do magazynu samoobsługowego można przetransportować quady, rowery, sprzęt wędkarski.

Bardzo ważna jest przestrzeń w małych mieszkaniach. Tutaj nawet nadmiar książek czy zbyt rozbudowane meble mogą okazać się problematyczne. To nie znaczy jednak, że musimy swoją bibliotekę oddać komuś albo wręcz ją wyrzucić. Wystarczy tylko odpowiednio zapakować książki, a następnie przenieść je do magazynu samoobsługowego.

Magazyny samoobsługowe mają tę bardzo istotną zaletę, że są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. Wiadomo, że wynajmując większe mieszkanie, np. z jednym dodatkowym pokojem, musimy liczyć sie z bardzo wysokim kosztami. Inaczej wygląda sytuacja, gdy chodzi o wynajem komórki magazynowej – koszty w tym przypadku zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych w skali miesiąca. Co istotne, możliwe jest wynajęcie stosunkowo niewielkiej powierzchni magazynowej już od 1 m2 (to wystarczy np. do przechowywania sprzętu sportowego), co pozwala na dostosowanie rozwiązanie do naszych możliwości finansowych.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL