Moda na minimalizm a magazyny self storage

Coraz częściej słyszy się ostatnimi czasy o minimalizmie. Nic w tym właściwie zaskakującego! Coraz częściej jest niestety tak, że jesteśmy w sowich domach i mieszkaniach po prostu przytłoczeni nadmiarem zgromadzonych rzeczy. I dlatego chcielibyśmy jakoś oczyścić przestrzeń wokół nas. Oczywiście można postąpić radykalnie i po prostu zredukować ilość posiadanych przedmiotów, wyrzucając duża część z nich. Ale można także podejść do tego trochę inaczej. Przydadzą się magazyny self storage.

Radykalny minimalizm zdecydowanie zachęca do pozbywania się rzeczy. Niektórzy skrajni minimaliści określają nawet, ile przedmiotów powinni posiadać. Jeśli komuś taka, dość rygorystyczna, postawa daje szczęście, to żaden problem. Pamiętajmy jednak, że wielu z nas chciałoby po prostu odpocząć trochę od przeładowanego mieszkania czy domu, pozbyć się czasowo przedmiotów, z których na co dzień nie korzystamy, ale który są nam ogólnie potrzebne. Nie popadajmy w skrajność. Wcale nie trzeba wszystkiego oddawać lub wyrzucać.

Można cieszyć się wolnością, którą daje minimalizm, i jednocześnie nie rezygnować z posiadanych przedmiotów. Tutaj z pomocą przychodzi nam self storage. W chwili obecnej można łatwo i tanio wynająć dodatkową przestrzeń, na której będziemy mogli przechowywać zgromadzone rzeczy. Tym samym można cieszyć się swobodą w domu lub mieszkaniu, a jednocześnie zawsze mieć możliwość sięgnięcia po własną książkę w wersji papierowej, delikatne porcelanowe bibeloty, kolekcję płyt winylowych oraz inne przedmioty.

Self storage to rozwiązanie także i dla tych osób, które chciałyby po prostu sprawdzić, czy życie zgodne z duchem minimalizmu jest dla nich odpowiednim rozwiązaniem. Czasami jesteśmy nieco przytoczeni codziennością i nadmiarem rzeczy. To jednak nie znaczy, że surowe życie w ascezie by nas satysfakcjonowało. Wystarczy jednak wywieźć telewizor, komputer, dużą część garderoby, sprzęt RTV itd. do magazynu self storage, aby szybko przekonać się, czy bezkompromisowy minimalizm, których jest teraz tak chętnie propagowany to rozwiązanie dobre dla nas.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL