Efektywne porządki w szafie. Kilka porad

Chyba każdy z nas może przyznać, że posiada w swojej szafie co najmniej kila sztuk odzieży, której już dawno na sobie nie miał. O ile to rzeczywiście tylko parę bluzek czy swetrów, nie jest to jeszcze problem. Czasami jednak szafa jest zagracona uraniami niemodnymi, za ciasnymi itd., podczas gdy my de facto nie mamy się w co ubrać. Co zrobić w takim przypadku?

Najlepiej zacząć oczywiście od gruntownych porządków w szafie. Przede wszystkim trzeba pozbyć się odzieży, która jest nam niepotrzebna. Tu zwykle pojawia się problem. Zwłaszcza panie uskarżają się na to, że przy gruntownych porządkach wyrzucają ubrania, które przez kilka lat leżały w szafie i niejednokrotnie zostały założone dwa, trzy razy. Najlepiej podzielić ubranie na te do wyrzucenia, do oddania oraz do sprzedania.

Te ubrania, które zostały, układamy na półkach i wieszamy na wieszakach. Odzież pomięta powinna zostać wyprasowana – dzięki temu można zawsze od razu założyć daną sztukę odzieży, np. elegancka bluzkę czy spódnicę. Wiele pań przyznaje, że nie nosi niektórych swoich bluzek, żakietów czy sukienek, bo nie prasuje ich na bieżąco. Zwykle przed pilnym wyjściem nie ma już na to czasu, więc finalnie sięgają po coś innego.

Najlepiej byłoby już wstępnie uporządkowaną odzież posegregować. Osobno powinniśmy przechowywać lekką odzież letnią i wiosenną, osobno ciężkie zimowe kurtki i płaszcze. Wiele osób, zwłaszcza mieszkających w blokach, skarży się na brak miejsca na przechowywanie okryć wierzchnich. To dość duży problem, jeśli policzymy np. 4 okrycia wszystkich członków rodziny, a przecież nierzadko jest tak, że mamy więcej niż jedną kurtkę czy płaszcz.

Odzież, na która nie ma miejsca w szafie, a która na pewno jeszcze się przyda, warto umieścić w magazynie samoobsługowym self storage. W przeciwieństwie do często wykorzystywanych do przechowywania także zimowej odzieży piwnic, komórki magazynowe to miejsca suche, o optymalnej temperaturze. Jeśli mieszkasz w bloku, to rozwiązanie bardzo dobre i dla Ciebie. W bardzo korzystnej cenie zyskasz cenną dodatkową przestrzeń.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL