Pakowanie do kartonów. O czym należy pamiętać?

Nieważne, czy planujesz przeprowadzkę do nowego lokum czy może z różnych przyczyn zamierzasz przenieść część swojego dobytku do komórki magazynowej self storage, na pewno powinieneś dobrze zapakować swoje rzeczy. To znacznie ułatwi ich bezpieczny transport, a w przypadku dłuższego przechowywania opakowania będą dobrym zabezpieczeniem przed kurzem.

Do najczęściej wybieranych materiałów do pakowania zaliczają sie tradycyjne tekturowe kartony. To nic dziwnego, to rozwiązanie pozwala na spakowanie naprawdę wielu przedmiotów. Najlepiej wybrać kartony z grubszej tektury, zawsze musimy pamiętać o tym, aby dodatkowo podkleić taśmą ich dno – to dodatkowe zabezpieczenie, jeśli zamierzamy zapakować jakieś nieco cięższe przedmioty.

Zasadniczo pakowanie nie jest bardzo skomplikowane. Musimy jednak pamiętać o tym, że:

  • zapakowane kartony nie mogą być zbyt ciężkie – jeśli przesadzisz z wagą zapakowanych przedmiotów, dno kartonu może tego po prostu nie wytrzymać. I to nawet, jeśli zostanie dno dodatkowo podklejone. A to bynajmniej nie wszystko. Często jest tak, że pakujemy po prostu za dużo do jednego kartonu, bo chcemy maksymalnie wykorzystać jego pojemność. A później okazuje się, że karton jest za ciężki, żeby go przenieść. Dlatego nie przesadzajmy z ciężarem!

  • delikatne przedmioty wymagają dodatkowego zabezpieczenia – kartony bardzo często są wykorzystywane do pakowania kieliszków, talerzy, kompletów kawowych itd. Takie przedmioty ze szkła i porcelany są stosunkowo delikatne. Dlatego też wymagają lepszego zabezpieczenia. Warto poświęcić nieco czasy i każdą pojedynczą sztukę dodatkowo owinąć folią bąbelkową albo chociażby starą gazetą. Po zapakowaniu tak zabezpieczonych przedmiotów wypełniamy wolna przestrzeń w kartonie folią, styropianem, gazetami itd.

  • kartony powinny być opisane – nie zapominajmy o tym! Przede wszystkim odpowiednio opisane kartony będą ogromna pomocą w późniejszym ich wypakowywaniu. Warto także dodatkowo oznakować te pudła, w których są delikatne przedmioty, które wymają większej ostrożności przy transporcie.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL