Ważne dokumenty trzymaj w jednym miejscu!

Na różnych etapach naszego życia gromadzimy rozmaite dokumenty. Niektóre z nich można dość szybko wyrzucić, inne z kolei trzeba przechowywać dłużej. Chyba każdy z nas potrafi sobie przypomnieć nieprzyjemną sytuacje, kiedy to nie mógł znaleźć jakichś ważnych papierów. Najlepiej byłoby po prostu wszystkie ważne dokumenty przechowywać w jednym miejscu. Zanim jednak zdecydujemy się, gdzie, dobrze byłoby swoje dokumenty posegregować.

Także wtedy, gdy chodzi o efektywną segregację prywatnych dokumentów, warto zaopatrzyć się w odpowiednie materiały. Chodzi tutaj o etykiety, teczki, foldery, segregatory. Masz więcej dokumentów? W takim razie może powinieneś pomyśleć o kartonowych pudełkach do archiwizacji. To rozwiązanie znacznie ułatwia porządki w dokumentach domowych. Kolejnym krokiem jest ustalenie konkretnych kategorii np. praca, mieszkanie, kredyt, rachunki bankowe itd. Następnie opisujemy odpowiednio teczki i zaczynamy powoli sortować dokumenty.

W przeciętnym gospodarstwie domowym na jedną kategorię powinna z powodzeniem starczyć jedna, opisana teczka kartonowa. Zresztą taką teczkę można naturalnie podzielić na dodatkowe podkategorie, aby podział dokumentów był dla nas oraz dla innych domowników czytelny. Opisane teczki należy włożyć do pudełka kartonowego. Jedno jest pewne, jeśli dokumenty będą znajdowały się w jednym miejscu, nigdy nie będziesz szukał np. świadectwa pracy, umowy kredytowej czy odpisu aktu urodzenia. Jeżeli jakieś dokumenty mogą zostać już wyrzucone np. nieaktualne wyciągi bankowe, zniszcz je przed wyrzuceniem.

Gdzie przechowywać tekturowe pudło z ważnymi dokumentami? Oczywiście można w domu. I na co dzień będzie to najlepsze rozwiązanie. Jeśli jednak planujesz wyjazd wakacyjny lub dłuższy wyjazd do pracy za granicę, warto rozważyć magazyny samoobsługowe self storage. Dlaczego? W wynajętej komórce magazynowej Twoje dokumenty są całkiem bezpieczne, nie musisz się obawiać, że wpadną w niepowołane ręce osób trzecich, ponieważ nowoczesne obiekty self storage są monitorowane i kontrolowane przez fizyczną ochronę.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL