Co zrobić z materiałami budowlanymi po remoncie?

Planując remont, zwykle na wszelki wypadek zakupujemy większe ilości materiałów budowlanych, aby na pewno nie trzeba było w takcie prac remontowanych dokupować zaprawy, płytek, paneli itd. I to właśnie dlatego po remoncie w domu czy mieszkaniu dość często zostają nam resztki materiałów budowlanych. Zasadniczo lepiej ich nie wyrzucać, bo jeszcze mogą się przydać. Pojedyncze płytki są niezbędne, gdy np. trzeba wymienić jakiś uszkodzony egzemplarz. Resztki farby przydadzą się chociażby do zamalowania plam. Warto jednak zastanowić się nad tym, gdzie przechowywać takie materiały.

My ze swej strony rekomendujemy wykorzystanie w tym celu magazynów samoobsługowych self storage. Jeśli zdecydujecie się właśnie na ofertę firmy Stokado, możecie wybrać zarówno duże kontenery, jak i różnego rodzaju komórki magazynowe. Jeśli chodzi o takie materiały budowane, jak cement, różnego rodzaju zaprawy tynkarskie, gładzie, gips itd., bardzo ważne jest, aby były one przechowywane w miejscu suchym. I dlatego właśnie piwnica w bloku na pewno nie jest najlepszym miejscem do tego celu. W komórkach magazynowych jest sucho, poza tym panuje tutaj stała temperatura. A to oznacza, że można także przechowywać płytki, panele itd.

Jak przygotować resztki materiałów budowlanych i wykończeniowych do przechowywania? Płytki i panele warto zapakować po prostu do kartonu. Materiały sypkie dobrze byłoby dodatkowo zabezpieczyć za pomocą folii, dzięki temu mamy pewność, że także w czasie transportu nie dojdzie do ich rozsypania. Trochę więcej zachodu wymaga przechowywanie otwartych już farb. Jeśli farby jest niewiele, najlepiej byłoby po prostu przelać ją do jakiegoś słoika i dokładnie go zakręcić. Jeśli jednak farba ma zostać w puszce, dobrze byłoby zabezpieczyć jej brzegi taśmą klejącą.

Self storage to bardzo dobre rozwiązanie, gdy chodzi o resztki materiałów budowlanych. Przede wszystkim nie zajmują one niepotrzebnie miejsca w Twoim domu. A z drugiej strony masz do nich zawsze łatwy dostęp, jeśli zajdzie potrzeba użycia farby czy wymiany płytki lub panelu podłogowego.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL