Jakich przedmiotów pozbyć się od razu, aby nie zagracić mieszkania?

Każdy, kto mieszka w bloku w mieście, wie doskonale, jak cenny jest każdy metr kwadratowy. I chociaż tak dobrze o tym wiemy, co jakiś czas okazuje się, że trzeba dokonać gruntownych porządków i wyrzucić niepotrzebnie gromadzone przedmioty. Tymczasem jest na to rada – po prostu od razu warto unikać gromadzenia rzeczy, które w żaden sposób nam się nie przydadzą. Czego warto pozbyć się do razu?

Choć zabrzmi to kontrowersyjnie, najlepiej pozbywać się od razu niechcianych, nietrafionych prezentów. Chyba każdy z nas pamięta sytuację, kiedy został obdarowany np. częścią garderoby, której nigdy nie założył, kosmetykami, których nigdy nie użył itd. Jeśli od razu wiesz, że dany prezent Ci się nie przyda, po prostu znajdź mu nowego właściciela. Otrzymany przedmiot możesz komuś podarować albo wystawić go sprzedaż za pośrednictwem popularnych portali aukcyjnych.

Kolejna grupa przedmiotów, których powinniśmy się jak najszybciej pozbywać z naszego domu lub mieszkania, to przedmioty zużyte lub po prostu zniszczone. Odkładanie zniszczonych spodni i swetrów z myślą, że może jeszcze się przydadzą, to marnotrawienie cennej przestrzeni. Stare magazyny, sprane ręczniki, zużyta pościel (więcej o tym) – to wszystko najlepiej od razu wrzucić do odpowiedniego kontenera na śmieci.

Masz ubrania lub buty, które są za małe/za duże? W obu przypadkach nie ma sensu trzymać ich w szafie. Jeśli są to rzeczy w dobrym stanie albo nowe (wiele kobiet deklaruje, że ma w szafie ubrania jeszcze z metkami, które kiedyś kupiły pod wpływem impulsu), można je spróbować sprzedać. W ten sposób można odzyskać choć część kwoty. Podobnie warto postąpić z kosmetykami, które się nie sprawdziły.

Są jednak także i takie przedmioty, które może i niekonieczne są nam potrzebne na co dzień, ale nie chcemy się ich pozbywać. To mogą to być antyczne meble, ciepła kurtka puchowa zakładana kilka razy zimą podczas największych mrozów, przedmioty o wartości sentymentalnej itd. Tego typy rzeczy można bez problemu przechowywać w magazynach self storage. W komórce magazynowej nikomu nie będą przeszkadzać i zawsze będą łatwo dostępne.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL